Ознака: Тони Менкиноски
Македонија 04.12.20 | 17:20

Оставете нè нас Македонците самите да си ја кроиме судбината

Тони Менкиноски од ВМРО-ДПМНЕ денес на протестот под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ пред министерство за правда на граѓаните им порача дека не треба да...

Македонија 21.11.20 | 08:23

Правата на Македонците во Пиринска Македонија не се во надлежност ни на Захариева, ни на македонските политичари

Бугарија ја има промашено темата со ветото за Македонија, зашто воопшто не е во корелација со содржината на критериумите на ЕУ, вели адвокатот Тони Менкиноски, претседател...

Македонија 06.12.19 | 11:33

Министер на Заев ги нарече ВМРО-ДПМНЕ фашисти

Заменик министерoт за правда Оливер Ристовски вчера во емисијата „24 анализа“ ги нарече фашисти. Во дебатата, адвокатот Тони Менкиноски, претседател на правната комисија...

Македонија 27.11.19 | 21:19

Или одговорност и враќање на парите или суспензија за сите специјални обвинители

Специјалните обвинители треба веднаш да сносат одговорност и да си поднесат оставка, а доколку не си поднесат оставка, тогаш Љубомир Јовевски веднаш да ги суспрендира...

Македонија 23.05.19 | 08:28

Менкиноски: СДСМ од нас бара да го амнестираме СЈО

ВМРО-ДПМНЕ нема намера да биде соучесник во поддршка на криминалот на Специјалното јавно обвинителство и на специјалната обвинителка Катица Јанева, што од нас го бараат...