Ознака: Тони Дескоски
Македонија 10.01.21 | 12:44

Ќе се именува како „Протокол“: Сопругот на Дескоска потврди дека ќе има Анекс на договорот со Бугарија кој ќе биде изгласан во Собрание

Професорот Тони Дескоски кој на правниот факултет Јустинијана први предава меѓународно приватно право открива дека анексот на договорот со Бугарија кој вчера го најави...

Македонија 13.09.20 | 18:16

Дескоски: Знамето со Сонцето од Вергина не е македонско, треба да се ослободиме од овој грчки симбол

Тони Дескоски, професор по меѓународно приватно право и по меѓународно арбитражно право на Правниот факултет „Јустинијана Прима“ во Скопје, смета дека сонцето од...

Македонија 02.04.20 | 09:43

Сопругот на Дескоска со свои теории: Северномакедонски е реалноста, не македонски

Најважно е дека северномакедонското знаме се вее на јарболот. Сè друго ќе помине. Вака професорот на Правниот факултет „Јустинијан Први“, воедно и сопруг на министрката...

Македонија 12.09.19 | 09:00

Се прекрши сопругот на Дескоска: Професорот им честита на северномакедонските фудбалери

Професорот Тони Дескоски, сопруг на министерката за правда Рената Дескска, кој беше дел од македонскиот правен тим кој во 2011 година го доби процесот по грчката тужба...

Македонија 02.09.19 | 19:55

Дескоски согласен со Калајџиев за Законот за ЈО

Универзитетскиот професор Тони Дескоски, сопруг на министерката за правда Рената Дескоска е согласен со професорот Гордан Калајџиев дека не треба да се избрзува со...

Македонија 05.07.19 | 15:09

„Химната па химната, а и Гоце не бил баш Гоце“ – владините мегафони ја почнаа постапката за промена на химната

Претседателот на надзорниот одбор на МИА и еден од најголемите поддpжyвaчи на Владата на Зоран Заев, новинарот Зоран Иванов, со cкaндалозен Фејсбук статус застана во...

Македонија 23.04.19 | 00:03

Тони Дескоски: Северномакедонци за навек

Топката што веќе почнала да се тркала низ брдото никој не очекува дека кога ќе стигне до дното на тешката планината на нашиот идентитет, ќе се стопи и ќе исчезне. Напротив....

Македонија 22.03.19 | 10:52

Андов ја доби најдобрата реклама – стана забранет автор

Универзитетскиот професор Тони Дескоски на својот Фејсбук профил објави статус во кој е зачуден од привремената мерка за забрана на автобиографската книга на Стојан...