Ознака: Тони Цетински
Естрада 20.10.20 | 15:57

Тони Цетински: Кастрирањето е лек

Тони Цетински на својот Инстаграм профил стави објава со цел наводно да се пошегува со своите следбеници дека кастрацијата е лек против коронавирусот. Пејачот, кој...

Сцена 16.10.20 | 13:54

Тони Цетински со емотивна порака се присети на пријателот Тоше Проески

Хрватскиот пејач, пријател и близок соработник на Тоше Проески, Тони Цетински се присети на прерано починатиот Тоше со емотивна објава на фејсбук. 13 долги години .. Утре...

Музика 15.10.20 | 14:34

Тони Цетински се сеќава на Тоше: Твојата насмевка е надежта која ни е толку потребна во овие чудни и зли времиња

Во пресрет на 13-годишнината од смртта на Тоше Проески, неговиот голем пријател и колега, хрватскиот пејач Тони Цетински сподели дека никогаш нема да го преболи заминувањето...

Црна хроника 04.10.20 | 21:39

Инспектори и полиција пред „Интермецо“, вечерва пее Тони Цетински

Инспектори од Државниот пазарен инспекторат, заедно со полиција, денеска го посетија кафе барот „Интермецо“ каде вечерва  ќе настапува хрватската музичка ѕвезда...

Музика 16.10.19 | 12:16

Цетински: Драг Тоше, те сакаме до последниот здив!

По повод годишнината од смртта на Тоше се огласи и хрватскиот пејач Тони Цетински, со кого Тоше другаруваше, а снимија и дует. Секоја година ни доаѓа тој ден, тоа утро...

Музика 16.10.19 | 08:39

Цетински на годишнината од смртта на Тоше Проески: Секоја година немилосрдно доаѓа тој ден

Поминаа дванаесет години од смртта на Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка на 16 октомври 2007 година, а неговиот близок пријател и колега...

Сцена 10.09.19 | 16:28

Пејачот Тони Цетински не е виновен за несреќата во која почина човек

Ослободен од обвинението е хрватскиот пејач Тони Цетински, ова е одлуката која денеска беше донесена во судот во Пазин откако познатиот пејач беше обвинет дека предизвикал...

Музика 29.07.19 | 17:40

Тони Цетински со емотивна порака за Оливер: Те сакам како татко, од тебе најмногу научив, бидејќи од тебе најмногу добив!

Една година откако почина музичката ѕвезда Оливер Драгоевиќ, беговите пријатели и колеги денеска споделија емотивни пораки на социјалните мрежи. Тони Цетински напиша: Драг...

Естрада 23.06.19 | 12:16

Песната за Тоше ги расплака сите: Сцените зад Тони Цетински ја кине душата!

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар се до самиот крај. Пред крај на концертот...

Естрада 16.06.19 | 11:41

Хоспитализирана после мозочен удар: Се огласи сопругата на Тони Цетински

Сопругата на Тони Цетински, Дубравка Цетински, пред пет дена доживеала мозочен удар. На неа, како што наведуваат хрватските медиуми и се слошило дома, во Истра, а пејачот...

Естрада 12.03.19 | 11:34

Ќе одам во затвор ако сум виновен, за мене и онака животот веќе не е ист

Хрватскиот пејач Тони Цетински ја чека судската одлука за тоа дали ја предизвикал сообраќајната нереќа во Ровињ во која животот го загуби 62-годишнен маж. Цетински првпат...

Естрада 07.03.19 | 06:55

Тони Цетински оди во затвор

Општинското државно обвинителство покрена обвинение против Тони Цетински, а истото е потврдено. Сообраќајната несреќа во Ровињ во 2017 година во која настрадат пешак,...

Калеидоскоп 26.01.19 | 22:29

Црно му се пишува на Тони Цетински

Општинското јавно обвинителство во Пула поднесе обвинение против Тони Цетински поради предизвикување сообраќајна несреќа со смртен исход во 2017 година во Ровињ, а во...

Естрада 09.01.19 | 18:35

Виновен е: Покренато обвинение против Тони Цетински

Против познатиот хрватски пејач Тони Цетински е покренато обвинение поради предизвикување сообраќајна несреќа со смртни последици во ноември 2017. Според Државното...

Сцена 09.01.19 | 15:09

Пула: Покренато обвинение против Тони Цетински

Обвинителство во Пуле покрена обвинение против музичарот Тони Цетински за предизвикување сообраќајна несреќа со смртна последица во Ровињ. Според соопштението на...