Ознака: томислав тунтев
Македонија 01.09.20 | 21:44

Директорот на АЦВ Тунтев го злоупотребува службеното возило?

Дали поранешниот пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ, денес директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, Томислав Тунтев, врши злоупотреба на...

Економија 06.06.20 | 11:51

Тунтев: Не трeба да се очекува аеродромите да се отворат пред 15 јуни

Директорот за Агенцијата за цивилно воздухопловство Томислав Тунтев смета дека не треба да се очекува аеродромите во земјава да бидат отворени пред 15 јуни. Моментално...

Твитови 08.10.19 | 13:13

Тунтев има предлог за Арачиновци


Македонија 09.01.19 | 15:59

И официјално, Тунтев на чело на АЦВ

Со одлука на Управниот одбор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, функцијата генерален директор на АЦВ од денеска официјално ја презема Томислав Тунтев. Како...

Македонија 09.01.19 | 12:44

Собранието ја констатира оставката на пратеникот Тунтев

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на почетокот на денешната пленарна седница ја констатира оставката на пратеникот и координатор на...

Македонија 09.01.19 | 11:02

ДИК ќе го разгледува мандатот на Тунтев

Државната изборна комисија на денешната седница треба да го разгледа и усвои извештајот за преземените работи согласно членот 153 од Изборниот законик, за прифаќање...

Македонија 08.01.19 | 19:24

Томислав Тунтев си поднесе оставка

Координаторот на пратеничката група на СДСМ и коалицијата Томислав Тунтев си поднесе оставка, a таа ќе биде констатирана на утрешната седница на Собранието, пренесе ТВ...