Ознака: томислав кежаровски
Култура 14.12.21 | 10:31

Наградата „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ за публицистика за Тошо Филиповски и Томислав Кежаровски

Тошо Филиповски, музички новинар и неуморен хроничар на сѐ што е поврзано со македонската популарна музика и Томислав Кежаровски се добитници на државната награда...

Вести 26.11.21 | 10:38

Уранија Пировска нов претседател на Комисијата за помилување, Кежаровски нов член

Претседателот на државата Стево Пендаровски донесе одлука за составот и за именување претседател и членови на Комисијата за помилување. Како што соопшти Кабинерот...

Македонија 26.11.21 | 10:19

На предлог на Пендаровски: Пировска именувана за претседател, а Кежаровски за член на Комисијата за помилување

Претседателот на државата Стево Пендаровски донесе одлука за составот и за именување претседател и членови на Комисијата за помилување. Како што соопшти Кабинетот...

Македонија 01.10.19 | 14:18

Кежаровски бара извинување од медиумите што ја објавија снимката на Јоци

Новинарот Томислав Кежаровски на Фејсбук објави статус во кој бара извинување од, како што вели, „сродни по душа портали и телевизии“, а кои вчера објавија вест и снимка...

Македонија 29.09.19 | 21:40

Јоци дозна со „кого си има работа“ и на „кој јазик зборуваат“ „психопатите“

Поранешните пријатели, новинарите Јорданка Ивановска – Јоци и Томислав Кежаровски, односно неговата сопруга, Марина Кежаровска, неколку дена се во сериозна интернет...

Црна хроника 03.09.19 | 16:06

Исто како да ме осудивте на доживотен затвор

Oбвинителката Марија Ѓорѓевска денеска соопшти дека на обвинетите во случајот „Ликвидација“ нема да им се суди заради застареност на случајот. Еден од обвинетите...

Црна хроника 03.09.19 | 14:13

Застари делото на Кежаровски, нема да му се суди за случајот „Ликвидација“

На новинарот Томислав Кежаровски нема да му се суди за случајот „Ликвидација“, поради застарување на кривичното дело за кое се гонеше, односно за откривање на идентитет...

Македонија 31.05.19 | 18:22

ОЈО да престане со прогонот на Кежаровски

Предметот на новинарот Томислав Кежаровски, нападот врз телевизиската екипа на ТВ21 и можните точки на соработка меѓу Обвинителството и новинарите биле теми на разговор...

Црна хроника 27.05.19 | 19:35

Закажано рочиште за „Ликвидација“: Повторно ќе му се суди на новинарот Кежаровски

Откако неодамна врховниот суд ги укина пресудите за случајот „Ликвидација“ и предметот го врати на повторно судење, од Крвичниот суд информираат дека првото рочиште...

Македонија 24.05.19 | 12:42

На Кежаровски повторно ќе му се суди – ќе протестираат ли невладините на Сорос против Рускоска-обвинителство и Кацарска-судство

Во Кривичниот суд повторно ќе им се суди на обвинетите во случајот „Ликвидација“, меѓу кои е и новинарот Томислав Кежаровски кој се терети за откривање на идентитет...