Ознака: Томас Маркл
Калеидоскоп 29.03.21 | 10:18

Сака да ја каже својата страна од приказната: Таткото на Меган Маркл побарал интервју со Опра Винфри

Таткото Меган Маркл и испратил писмо на Опра Винфри, нудејќи и ја својата страна на приказната во семејната драма во која „главна улога“ има неговата ќерка. Томас Маркл,...

Калеидоскоп 09.03.21 | 12:17

Застана во нивна одбрана: Томас Маркл не мисли дека кралското семејство е расистичко

Американецот Томас Маркл, таткото на британската војвотка од Сасекс, Меган, не смета дека британското кралско семејство е расистичко и се надева дека наводната забелешка...

Сцена 23.01.20 | 14:34

Меган ќе ме види само кога ќе ме спуштат во земја

Таткото на Меган, Маркл Томас откри денес дека не верува оти ќе ја види својата ќерка „додека не го спуштат во земја“. Исто така, го оправда примањето на надоместокот...

Калеидоскоп 06.05.19 | 19:58

Се огласи таткото на Меган Маркл: Една година се нема слушнато со ќерката, а она што сега го кажа ги изненади сите

За проблематичниот однос на Меган Маркл со татко и Томас, нашироко се пишувало и зборувало, а тој на нејзината венчавка во мај минатата година не се појави поради операција...