Ознака: Том Хенкс
Свет 14.01.21 | 22:15

Том Хенкс ќе ја води инаугурацијата на Бајден, а Лејди Гага ќе ја пее химната

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Џо Бајден што ќе се одржи на 20 јануари, објавија организаторите на настанот. Во специјалното...

Свет 13.01.21 | 20:15

Актерот Том Хенкс ќе биде водител на инаугурацијата на Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на 20 јануари, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, објавија организаторите на овој настан. Во специјалното...

Филм 28.07.20 | 23:50

Том Хенкс и Рита Вилсон добија грчки пасоши

Том Хенкс и Рита Вилсон официјално станаа грчки државјани, а на фотографијата, која на социјалните мрежи ја објави грчкиот премиер, тие гордо ги држат своите нови пасоши. Двојката...

Балкан 26.07.20 | 19:36

Том Хенкс и сопругата станаа државјани на Грција

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис и неговата сопруга Марева вчера се сретнале со двајца нови грчки државјани, славниот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон. Мицотакис...

Здравје 15.04.20 | 22:42

Гадење, вртоглавици, омалаксаност: Лекот „хлорокин“, кој се користи против коронавирусот, има многу несакани ефекти

Американската актерка Рита Вилсон откри дека за време на нејзиното лекување од Ковид-19, го примала антималарискиот лек хлорокин и имала сериозни несакани ефекти од...

Естрада 13.04.20 | 11:39

Том Хенкс се соочи со нов проблем: Ја победи короната, ама останаа последиците

Актерот Том Хенкс (63) се појави во една емисија и откри дека се излечил од корона вирусот, како поминало лекувањето, но и дека после лекувањето животот веќе не му е ист. Не...

Калеидоскоп 23.03.20 | 18:02

Том Хенкс кажа како се чувствува 14 дена по заразата со коронавирусот и упати јасна порака!

Славниот актер Том Хенкс (63) соопшти како се чуствува по точно две недели откако му беше дијагностициран корона вирусот. Заразена со овој вирус како што знаете е ѝ неговата...

Филм 17.03.20 | 10:56

Том Хенкс и Рита Вилсон се отпуштени од болница

Актерот Том Хенкс и Рита Вилсон, неговата сопруга се отпуштени од болницата во Австралија, пет дена откако беа дијагностицирани со коронавирус. Одделот за здравство...

Калеидоскоп 13.03.20 | 11:31

Симпсонови предвиделе дека Том Хенкс ќе биде првата заразена ѕвезда со корона вирус

Веста дека популарниот холивудски актер, Том Хенкс е заразен со корона вирус ги шокираше фановите ширум светот, а истиот и е дијагностициран и на неговата сопруга Рита...

Свет 12.03.20 | 08:58

Том Хенкс и сопругата позитивни на коронавирус

Прославениот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита објавија дека имаат коронавирус. Тие велат дека побарале медицинска помош откако почувствувале симптоми на треска...

Филм 08.12.18 | 08:55

Том Хенкс ќе го глуми Џепето во римејкот на „Пинокио“

Двојниот оскаровец Том Хенкс е во преговори за улогата на Џепето во римејкот на „Пинокио“ од 1940 година, објави „Вараети“. Филмот е базиран на популарниот роман „Авантурите...