Ознака: тоалет
Македонија 19.06.21 | 22:27

Божиновски: Не се скриена камера, ова е остварен проект со кој се фалат

Фејсбук активистот Божидар Божиновски објави ироничен коментар за објава на градоначалничката на Тетово, која на социјалните мрежи се пофали со реновирање на тоалет. Не...

Твитови 22.04.21 | 12:43

Се прашувам што мислат децата, родителите и наставниците од ова училиште за реформите на Царовска?

Ова е школски тоалет во едно село од кумановскиот регион. Тоалетот е надвор од училишната зграда и е дупка во земја (ко што може да видите) Се прашувам што мислат децата,...

Калеидоскоп 15.04.21 | 19:58

Еднаш неделно ставајте чешне лук во тоалетната школка, за овој совет ќе ни бидете благодарни

Доколку сакате да се ослободите од непријатните мириси во тоалетот, сè што ви треба е чешне лук. Звучи неверојатно, но тие што пробале, тврдат дека дејствува. Ако ви се...

Двоглед 09.02.21 | 21:41

Љупчо Николовски: Казни за министрите кои двапати пуштаат вода додека вршат мала нужда

Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски соопшти дека како дел од мерките за сузбивање на корупција лично се грижи да нема непотребно трошење вода...

Балкан 18.11.20 | 08:35

Бугарските деца во најсиромашната земја во ЕУ не користат тоалет во училиште

Седумдесет отсто од учениците во најсиромашната членка на Еропската унија, Бугарија не користат тоалет во своето училиште. Тоа покажува студија како дел од кампања...

Црна хроника 29.09.20 | 11:39

Скопјанка во ВЦ му украла 550 евра на постар маж, експресно е уапсена

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Аеродром и Драчево ја лишија од слобода Д.С.(31) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека во неделата околу 20 часот во...

Балкан 15.06.20 | 14:39

Доктор Виолета скришум го внела ножот во тоалетот и си го прободела срцето

Излезе официјалната информациија за смртта на српската докторка Виолета.С. Како што пишуваат српските медиуми повикувајќи се на полициските извештаи, докторката за...

Технологија 20.04.20 | 12:24

Тоалет од иднината: Штом седнете ќе препознава болести

Со напредокот на науката и технологијата нашето одење во тоалет во иднина би можело да претставува не само олеснување за нашиот организам, туку и ослободување од некои...

Психологија 13.01.20 | 19:51

Сопругата му го гаси интернетот ако се задржи подолго во тоалет

Приказна споделена на интернет-страницата за дружење Редит, стана вистински хит на интернет. Имено, една неодамна омажена жена објасни дека секојпат кога нејзиниот...

Фудбал 23.11.19 | 09:16

Фатен на дело во ВЦ: Италијански голман суспендиран по сексот со девојка му

Една недела суспензија од страна на клубот заработи италијанскиот голман Матео Волтолини од третолигашот Реџана, откако во јавноста се појави снимка од негов секс...