Ознака: Тито и Дино
Балкан 29.11.22 | 20:08

Беше најмистериозен бос од Балканот, но ДЕА му го најде крајот: Тито е поранешен боксер кој го надмина и Ел Чапо

Един Гачанин – Тито (40), познат како прв човек на нарко картелот Тито и Дино, е уапсен во Дубаи, соопштија Европол и холандската полиција Неговиот прекар е нашироко...

Балкан 24.04.22 | 06:59

Мистериозниот „Тито“ е шеф на балканскиот клан: Преку него оди третина од кокаинот во Европа

Зад решетки во Србија се наоѓаат нарко босовите Дарко Шариќ и Вељко Беливук, познат како Веља Невоља, кој е осомничен дека е главната врска на црногорскиот „Кавачки...

Култура 28.07.21 | 12:21

„Арс Ламина – публикации“ ја објави првата македонска сликовница целосно изработена со специјален фонт за дислексија

Илустрираната книга за деца „Тито и Дино“, која неодамна излезе од печат во издание на „Либи“, дел од „Арс Ламина – публикации“, е првата македонска сликовница целосно...