Ознака: Титаник
Македонија 23.08.19 | 11:25

„Титаник“ одложен, одбраната бара прекин на постапката додека не се реши состојбата со Јанева

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ е одложено за 4 септември, на барање на обвинителката од СЈО Лиле Стефанова. Одолжувањето беше побарано откако одбраната...

Црна хроника 23.08.19 | 10:04

Судење за „Титаник“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Минатото рочиште се одложи поради отсуството...

Црна хроника 23.08.19 | 09:21

Во Кривичен судење за „Титаник“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Минатото рочиште се одложи поради отсуството...

Црна хроника 16.08.19 | 10:32

Одложено судењето за „Титаник“

Поради отсуство на членот на судечкиот совет, судијата Огнен Ставрев одложено е денешното рочиште во Кривичниот суд во Скопје за предметот „Титаник“ на Специјалното...

Црна хроника 14.08.19 | 14:27

В петок продолжува судењето за „Титаник“

Со изведување на околу 150 материјални докази предложени од страна на Специјалното јавно обвинителство, во Кривичниот суд во Скопје заврши денешното рочиште за предметот...

Македонија 12.08.19 | 14:16

„Титаник“ на СЈО продолжува в среда, Стефанова утре во ЈО за „Рекет“

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува во среда, откако денеска во Основниот кривичен суд се одржа првото рочиште...

Црна хроника 25.06.19 | 12:37

Судењето за „Титаник“ ќе продолжи на 5-ти јули

Денешното рочиште за случајот „Титаник“ беше одложено поради отсуство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Во случајот во кој осомничени се поранешниот...

Црна хроника 22.05.19 | 13:35

Нови рочишта за „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Триста“, „Титаник“ и „Тарифа“. Во „Триста“ обвинет...

Македонија 13.03.19 | 15:32

„Монструм“ во втор план, судството дава приоритет на политичкиот прогон на Груевски, Јанакиески, Темелко

Случајот „Титаник“ месецов е најзастапен во судот. Дури седум рочишта се закажани за овој пред што во февруари 2016 година го отвори СЈО. И додека осомничените, меѓу кои...

Македонија 21.12.18 | 13:20

„Титаник”: СЈО презентира телефонски разговори обезбедени од новинар на незаконски криминален начин

Во Кривичниот суд денеска за случајот „Титаник”, Специјалното јавно обвинителство презентираше телефонски разговори прибавени од новинар, кој на незаконски, криминален...