Ознака: тинејџер
Црна хроника 16.10.19 | 14:31

Тинејџер од Куманово на „Фејсбук“ споделувал компромитирачко фото од поранешната девојка

Седумнаестгодишен кумановец по прекинувањето на љубовна врска со 15-годишно девојче, креирал лажен профил на „Фејсбук“ и објавувал фотографии со компромитирачка содржина...

Балкан 16.10.19 | 13:14

Тинејџер во Белград украл автобус и застанувал на секоја постојка

Српската полиција приведе 17-годишно момче со иницијали С.Б. поради сомневање дека вчера украл градски автобус во Белград и го управувал од една до друга дестинација...

Свет 02.10.19 | 15:19

Ова е тинејџерот кој фрли шестгодишно дете од тераса

Тинејџерот кој фрли шестгодишно дете од терасата на музејот „Тејт модерн“ во Лондон, се вика Џонти Брејвери, објавено е денеска во британските медиуми. Неговото име...

Црна хроника 15.09.19 | 11:41

Тешко повреден тинејџер, изгубил контрола и паднал од мопед

Осумнаесетгодишниот П.С. од Делчево е тешко повреден во несреќата што се случила вчера околу 11:40 часот на булеварот „Македонија“ во Делчево. Управувајќи мопед „томос“...

Црна хроника 10.09.19 | 11:18

Тинејџер со „Голф“ прегазил жена, итно пренесена на Клиника

Вчера попладне на бул. „Крсте Мисирков“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (19) од с. Седларе, тетовско,...

Свет 04.09.19 | 10:04

Тинејџер си го уби семејството, меѓу починатите и шестмесечниот брат

Четиринаесетгодишник во САД застрела пет члена од своето семејство во државата Алабама, соопшти локалната полиција. Тинејџерот се јавил сам во полиција и рекол дека...

Музика 02.09.19 | 14:11

Знаете ли кое е ова момче? Денеска е позната балканска ѕвезда…

Еден од најпопуларните пејачи во регионот, Аца Лукас не објавува многу податоци или фотографии од тинејџерските денови. Ова е една од ретките фотографии на пејачот...

Црна хроника 15.08.19 | 09:58

Денеска згacна животот на мојот единец: Мајката на yбиeното момче од Ново Лисиче се простува од нејзиниот син

Mајката на убиеното младо момче од Ново Лисиче преку тpoгателна порака на социјалните мрежи ја излеа болката по изгубеното чедо Денеска згacна животот на мојот син единец....

Свет 27.06.19 | 19:00

Тинејџер херој фати двегодишното девојче кое паднало од вториот кат на зградата

Алжирецот Феуз Забат беше прогласен за херој во Турција откако успеа да го фати двегодишното девојче што падна од прозорец на стан во зграда на вториот кат. 17-годишниот...

Црна хроника 11.06.19 | 17:49

Се трага по 17-годишник, со домашните се искарал за неговата љубов

Ноќва после полноќ во Полициската станица Чаир, Д.Ј.(42) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син Л.Ј.(17). Според пријавеното, Л.Ј. се оддалечил од домот...

Балкан 06.06.19 | 09:48

Тинејџер од Авганистан избоде со нож сонародник среде Белград

Мигрант од Авганистан на возраст од 17 години е осомничен за убиство на 20-годишен сограѓанин синоќа во Белград. Убиството се случило по тепачка меѓу мигранти пред еден...

Црна хроника 17.05.19 | 15:37

Малолетници градат во Гостивар: Албанец паднал од објект на кој извршувал работни задачи

Вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри и се здобил со тешки...

Црна хроника 15.05.19 | 16:18

Кривична за тинејџер од беровско: Девојче му испратило голи слики, тој ги покажувал на другарите

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово, поднесе кривична пријава против 16-годишник од беровско село поради постоење основи на сомнение за сторено...

Свет 09.05.19 | 11:45

Го тужеше училиштето зошто не сакал вакцина, сега се зарази со морбили

Осумнаесетгодишниот Џером Канкел минатиот месец почна легална акција против неговото училиште, откако му беше забрането да доаѓа, поради тоа што одбиваше да се вакцинира...

Свет 08.05.19 | 17:47

Убиен тинејџер при престрелка во средно училиште во Колорадо

Еден тинејџер е убиен, а седум други се повредени откако двајца ученици отвориле оган во средно училиште во САД, пренесе „Би-би-си“. Нападот се случил вчера во училиштето...

Свет 15.04.19 | 12:47

Тинејџер продавал радиоактивен ураниум на интернет

Шеснаесетгодишно момче од Јапонија е обвинето за рафинирање радиоактивен ураниум, соопштија јапонските власти. Тој тие материи, како и експлозиви, ги продавал на интернет. Обвинението...

Балкан 08.04.19 | 11:12

Го снимил оралниот секс со 12-годишно девојче, видеото кружело по сите училишта

Против 16-годишен ученик во средно училиште во Ваљево, Србија е поднесена кривична пријава за обљуба врз дете, прикажување порнографски материјал и искористување на...

Црна хроника 26.03.19 | 15:43

Кривична за тинејџер од Кичево кој нападнал полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Б.Д. (17) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 14.03.19 | 15:12

Прободено 13-годишно момче во Скопје

Вчера околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Гоце Стојчевски“ во Скопје, 14-годишник од Скопје физички нападнал 13-годишно момче, исто така, од Скопје,...

Црна хроника 07.12.18 | 15:52

Со нож го расекол на раката – Тинејџер нападнал свој познаник на „Партизанска“

Вчера околу 13 часот Љ.Ф. (59) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на булевар “Партизански одреди“ неговиот 16 годишен внук бил физички нападнат од страна на...