Ознака: Тијана Дапчевиќ
Естрада 26.11.21 | 09:13

Tијана: Не се плашам од неверство, а еве и зошто

Зошто Тијана Дапчевиќ не се плаши од неверство е само едно од жешките прашања пејачката кои ги доби на жешкото столче на водителот Никола Трпковски. Новата епизода од...

Естрада 27.06.21 | 18:42

Тијана покажа како изгледаат добри стомачни на 45 години

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ ужива во песокот и морето на Халкидики. На нејзниот инстаграм-профил 45-годишната пејачка покажа завидна линија и стомачни мускули.   View...

Естрада 26.03.21 | 10:48

Тијана Дапчевиќ: Си ја избричив главата од тага, револт и неможност да му помогнам на семејството

Тијана Дапчевиќ со фотографија од 1999 година обележа 22 години од оној 24 март, кога започна воената акција на НАТО со бомбардирање на Србија, која траеше 78 дена. Пејачката...

Естрада 19.11.20 | 23:09

Тијана подолго време не живее од музика – откри како заработува

Пејачката и по малку актерка Тијана Дапчевиќ со месеци престојува во Скопје бидејќи ја снима серијата „Преспав“, во која ја игра главната женска ролја Германката Ула. Дапчевиќ...

Естрада 13.11.20 | 10:23

Тијана Дапчевиќ: Реалните шоуа се како да ставиш камери во одделние во Бардовци

Пејачката Тијана Дапчевиќ во интервју за „Бекстејџ“ проговори дали некогаш би влегла во нокое реално шоу кои ги има многу во соседните држави и истите рушат рекорди...

Естрада 30.09.20 | 11:04

Тијана на дело покажа како се меша ајвар

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во семејниот дом во Драчево. Тијана како „доказ“  од својот труд објави видео на социјалните мрежи,...

Естрада 08.09.20 | 12:59

Во вените на Тамара и Тијана тече бугарска крв!

Бугарскиот весник „Труд“ се занимава со семејната лоза на фамијата Тодевски. Според нив, сестрите Тијана и Тамара се родени од татко македонски бугарин и мајка Србинка...

Естрада 27.06.20 | 10:43

Го искористи српскиот пасош: Тијана е во Грција

Граничниот премин „Евзони“ ќе остане затворен за македонските граѓани најмалку до 1 јули. Но, српските туристи уживаат во Грција веќе две недели. И Тијана Дапчевиќ...

Естрада 26.11.19 | 21:42

Музиката не и носи пари: Тијана Дапчевиќ сега се занимава со друго

Тијана Дапчевиќ призна дека не е посветена  на музиката како порано, иако се уште одвреме навреме, знае да ги израдува фановите со некоја песна. Таа зад себе има пет студиски...