Ознака: тетовска болница
Црна хроника 13.01.22 | 12:19

Вработен во тетовската болница нападнал колешка

Вчера година во 10.15 часот во СВР Тетово 44-годишната А.А. од тетовска Брвеница вработена во Клиничка болница Тетово пријавила дека околу 09.00 часот, по претходна расправија,...

Црна хроника 24.12.21 | 09:55

Повраќаше фекалии, а ја лекувале само со чај и топла вода: Родилката од Тетово за голготата во тетовската болница

Цели пет денови во болницата ја убедувале дека не ѝ е ништо, докторката која ја породила само два пати се заинтересирала за нејзиното здравје, а и покрај критичната здравтсвена...

Колумни 27.11.21 | 09:50

Сите ние, од автобусот и модуларната

Васко Шутаров Бунт на артефактите Во нормални времиња и во нормални држави, сезонава како и многу други пред неа, ќе останеше запаметена по некој добар концерт или некоја...

Македонија 11.11.21 | 12:04

Семејствата на загинатите во пожарот во Тетово добија еднократна парична помош од Црвениот крст

На трансакциските сметки на семејствата на загинатите во пожарот што на 8 септември годинава се случи во модуларната болница во Тетово, се префрлени средствата што...

Македонија 06.10.21 | 18:51

Директорите на тетовската болница ќе бидат сменети по изборите

Директорот Флорим Бесими и Артан Етеми, економскиот директор на тетовската болница после локалните избори ќе бидат сменети. Оставката на двајцата директори е неотповиклива...

Македонија 05.10.21 | 21:51

Божидар Божиновски: Тажно е да ги гледаш подржувачите на Филипче како се радуваат дека нема одговорност за смрта на 14 мртви

Тажно е да ги гледаш подржувачите на Филипче како се радуваат дека нема одговорност за смрта на 14 мртви, напиша Божидар Божиновски на својот фејсбук профил. Над тагата...

Македонија 05.10.21 | 19:17

Нелоски: Не е Филипче виновен, продужниот кабел е! Уште еден доказ дека не сметаат за малоумни!

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски на Фејсбук испрати порака до актуелната власт апропо денешната одлука на Зоран Заев за неприфаќање на оставките на министерот...

Македонија 20.09.21 | 16:45

Азири: За заштитник на криминалот како Заев, изгорените тетовци се банална работа

Четиринаесет граѓани на Тетово изгореа живи, а за Зоран Заев ова е банална работа! Зошто тој не ги прифаќа поднесените оставки? Со тоа потврдува дека фотелјата и негова...

Македонија 15.09.21 | 12:29

Д-р Флорин Бесими 11 години бил в.д. директор на тетовската болница, оставката што поднесе уште не ја доставил во МЗ

Доктор Флорин Бесими бил 11 години в.д. директор на Тетовската болница, а оставката која ја понуди два дена по трагичниот настан во модуларната болница во Тетово во која...

Македонија 12.09.21 | 20:58

Во тетовската болница се собраат потписи за да остане директорот

Флорин Бесими, директорот на тетовската ковид болница кој си поднесе оставка по пожарот во кој изгореа 14 лица, доби поддршка од вработените во болницата. Шефовите на...

Здравје 12.09.21 | 14:16

Откако се расчу, тетовската болница ги „отпушта“ цивилите кои се грижат за своите најблиски заболени од ковид

По сознанијата и снимките дека во Клиничката болница во Тетово за пациентите заболени од Ковид-19 се грижат членови на семејствата ТВ21 објави дека им било кажано да го...

Црна хроника 10.09.21 | 15:42

Уште едно украдено тело во македонските болници: Син в автомобил ја одвел починатата мајка од Инфективно во Тетово

Ноќеска, 10 септември, десетина минути по полноќ, вработена во Инфективното одделение на тетовската Клиничка болница во СВР Тетово пријавила дека петнаесетина минути...

Македонија 03.09.21 | 13:24

Анархија во тетовската болница: Роднините се шетаат без маски, на некои им се дозволува цела вечер да седат до заболените од ковид

Во клиничкиот центар во Тетово е хаос, вели фоторепортерката Арбнора Мемети, која направи репортажа од болницата за „Дојче веле“. Не се почутува ниту една мерка. Додека...

Црна хроника 23.08.21 | 15:29

Избегната трагедија во тетовската болница откако некој намерно ги пресекол цевките за довод на кислород

Вработените во тетовската болница утринава увиделе дека има оштетување на системот за централен довод на кислород низ објектите, а за среќа нема последици по пациентите....

Здравје 15.08.21 | 19:35

Нуредини: Имаме прогноза дека секој ден ќе биде се полошо, кадарот што користи одмор се враќа на работа

Тетовската болница бележи рекордни 80 лица на болничко лекување поради Ковид-19, што не беше случај ниту во ноември 2020, ниту во март/април 2021 година кога имаше голем број...

Црна хроника 11.03.21 | 12:55

Роднини пак дивееле во тетовската болница, ѝ се заканувале на вработена

Маж и жена на 28 и 24 години се приведени откако се заканувале на вработена во тетовската Клиничка болница вчера околу 19 часот, соопшти денес СВР Тетово. Вчера околу 18 часот...

Македонија 19.02.21 | 17:47

Алтернатива: Филипче точно ли е дека директорот на тетовскиот Клинички центар тепал вработен?

Опозициската Алтернатива го прашува министерот за здравство Венко Филипче дали е точно дека економскиот директор Артан Етеми во Клиничкиот центар Тетово нападнал...

Црна хроника 19.09.20 | 11:57

Апсење пред тетовската болница

Пред Клиничка болница Тетово, на ул.„29 Ноември“ вчера околу 15:30 часот од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода Н.Х.(48) од Тетово и М.А.(32) од с.Челопек,...

Црна хроника 23.01.20 | 23:53

Групна тепачка во болничка соба – нов инцидент во Тетово

Одредени недоразбирања во соба во тетовската болница завршила ноќеска со физичка пресметка. Според првичните информации, двајца тетовци довеле другар, кој бил во алкохолизирана...

Црна хроника 11.11.19 | 09:05

Со секира влегол на Ургентен во Тетово

По социјалните мрежи се шири снимка од непознат маж кој се шета низ Ургентниот центар на тетовската болница со секира. со С Е К И Р И им се шетаат низ ургентниот во Тетово,...