Ознака: тетовци
Црна хроника 28.01.22 | 22:41

Тетовци немале вода за да го гаснат пожарот

Од пожарот што денеска попладне, околу 19 часот избувна во куќа во населба Поток во Тетово, едно лице завршило со изгореници по лицето и телото, и е пренесено во Тетовската...

Црна хроника 28.07.20 | 17:40

Двајца тетовци приведени по претрес во нивните домови

Тетовски полицајци заедно со скопски колеги од сектор за дрога привеле двајца тетовчани по претрес утринава во нивните домови при што се најдени предмети кои потекнуваат...

Црна хроника 18.12.19 | 16:39

Невработени тетовци фатени во перење пари

Тројца тетовци се обиделе да ги озаконат парите што ги стекнале на нелегален начин така што по основ на купопродажен договор за локал, уплатувале парични средства во...

Црна хроника 25.11.19 | 10:29

МВР уапси осум дилери

Четворица скопјани, гостиварец и тројца тетовци се уапсени од полицијата под сомнение дека продаваче наркотични дроги. Полицијата извести дека раноти утринава на улицата...

Црна хроника 22.10.19 | 13:42

Млади тетовци завршија во притвор заради 1 000 денари и „Ајфон“ 5

Основното јавно обвинителство Тетово, донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради основано сомнение дека го извршиле кривичното дело –...

Црна хроника 30.09.19 | 10:32

Четворица тетовци фатени синоќа со кокаин

Синоќа околу 22 часот, полициски службеници на СВР Тетово во тетовското село Подбреѓе ги лишиле од слобода С.А. (21) од Мерово, Б.А.(24) од тетовското село Синичане и Е.А. (23)...

Црна хроника 28.09.19 | 13:16

Тројца млади тетовци фатени со марихуана

Синоќа околу 22 часот во Полициско одделение Жеровјане, биле лишени од слобода Р.А. (21), И.А. (20) и Ч.Б. (19) сите од Тетово. Кај нив во с. Стенче, тетовско при преглед на патничко...

Црна хроника 27.04.19 | 14:02

Две лица измамиле четворица тетовци за скоро 1 милион денари

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Л.С. (30) од Косово и С.С. (23) од Р.Албанија поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „измама’’. Во...

Црна хроника 29.03.19 | 10:53

Тројца тетовци вчера фатени со марихуана

Вчера попладне во тетовското село Горно Палчиште, запрено е патничко возило „Мицубиши“ со тетовски регистарски таблици, што го управувал 24 – годишниот тетовец А.Р,...

Црна хроника 30.01.19 | 14:48

Двајца тетовци нападнале сопственици на сендвичарница

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И. (27) од село Мала Релица, тетовско, И.М. (38) и Љ.М.(28), двајцата од Тетово, поради постоење основи нa сомнение за сторено кривично...