Ознака: тетоважа
Естрада 04.10.22 | 11:48

Кендал Џенер се пофали со нова грандиозна тетоважа на задникот

Кендал Џенер, најмладата од кланот Кардашијан, на социјални мрежи објави фотосесија на која се истакнува фотографија на која таа позира во танга, при што во преден план...

Естрада 04.05.22 | 11:46

Секси поза и тетоважа кај интимните делови: Наташа Беквалац ги распамети фановите

Една од најатрактивните пејачки на српската естрада, Наташа Беквалац, неодамна отпатува во Црна Гора за да се одмори од секојдневните обврски и настапи, а колку ужива...

Естрада 03.02.22 | 18:14

Менаџер од Скопје си го истотовирал Тома на бут

Македонскиот тату-артист Влатко Здравков му го истетовира ликот на Тома Здравковиќ и неговиот стих „Све је у животу пролазно мој друже“ на клиент од Скопје. Во разговор...

Естрада 10.11.21 | 15:00

Мартин го истетовира Стефан на рака

Мартин Филиповски од дуото „Некст Тајм“ го истетовира својот брат-близнак Стефан на својата лева рака. Автор на тетоважата е познатиот тату-мајстор Горан Мичиќ, кој...

Фудбал 19.07.21 | 13:07

Најинвентивен мотив од ЕУРО 2020: Италијанец го истетовира фаулот на Киелини врз Сака

Алберто Марцази е еден од најпознатите цртачи на тетоважи во Италија, кој е голем љубител на фудбалот. Меѓу своите клиенти има познати имиња од фудалот како Даниеле...

Естрада 30.12.20 | 21:03

Ќерката на Масимо Савиќ истетовира порака како потсетник на разорниот земјотрес во Загреб

Радио водителката и ќерка на славниот хрватски пејач Масимо Савиќ, Мирна Савиќ, направи тетоважа посветена на земјотресот што го погоди Загреб во март годинава, објавија...

Естрада 19.11.20 | 00:21

Мелита се поднови со две тетоважи

Некогашната водителка, Мелита Ракичевиќ, одлучи да го украси своето тело со две тетоважи одеднаш при што се пофали на социјалните мрежи На едната рака Мелита истетовира...

Естрада 31.10.20 | 18:50

И Игор се истетовира – секој со своите гревови

На некои им се допадна, на некои не идејата на Тамара да го исттовира стихот од химната кој не го испеа на 4 јули во Американската амбасада. Како и ад е, неколку дена македонскиот...

Естрада 31.10.20 | 11:32

По Тамара, и Џамбазов направи „тетоважа“ на стомакот

Многу реакции пристигнаа на сметка на Тамара Тодевска, откако пејачката ги покажа фотографиите од новата тетоважа – стиховите „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев,...

Естрада 24.08.20 | 11:37

Емили се соблече гола за да ја покаже новата тетоважа, еве што значи таа

Не е првпат да ја видиме во вакво издание, но овојпат манекенката Емили Ратајковски се разголи за да ја покаже својата нова тетоважа. Пред своит 26 милиони следачи на...

Естрада 26.07.20 | 10:15

Откако се тетовираше меѓу градите, сега дојдоа на ред и тие: Српската пејачка повторно се исцрта

Српската пејачка Теодора Џехверовиќ важи за една од најубавите пејачки на естрадата, а како дополнителна работа на која мажите веднаш паѓаат се нејзините тетоважи. Пејачката...

Ракомет 11.05.20 | 14:34

Навивачка на Веспрем ги истетовирала потписот и бројот на Манасков!

Колку многу се сака и почитува ракометот во Унгарија, а особено во малото гратче Веспрем, докажува гестот на една навивачка на овој клуб, за кој настапува и македонскиот...

Сцена 12.01.20 | 21:20

Рита Ора се тетовирала на интимно место, но дувна ветер и …

Популарната пејачка Рита Ора (29), 2020 година ја дочека на јахта и секојдневно ги честеше своите фанови со фотографии во бикини, а така продолжи и во првата половина на...

Калеидоскоп 10.10.19 | 11:15

Земји во кои тетоважите може да ви предизвикаат проблеми

До пред неколку децении, луѓето кои се тетовираа беа мета на предрасуди и стереотипи. Се сметаше дека тетоважи имаат само затвореници или оние кои служеле војска во...

Патувања 03.08.19 | 16:28

Докторка од грчките плажи апелира: Никако не смеете да го правите ова

Неколку стотини лица во Грција добија инфекција на кожата откако се капеле во морска вода непосредно по тетовирањето, пишува страницата „Live from Greece“, на која се прикажани...

Здравје 03.07.19 | 16:29

Докторка од грчките плажи апелира: Никако не правете го ова!

Летото е за да се покажат тетоважите, но не е никако за да се прават, особено пред да зминете на море. За тоа ја имате целта година, па искористете ја паметно за да не станете...

Естрада 04.03.19 | 22:18

Кои се петте имиња што Дивна ги имаше истетовирано на раката?

Познатата новинарка и радио водителка Дивна Карлеуша почина вчера во својот стан во Белград на 61 година. Нејзината смрт ја погоди целата јавност, особено нејзината...

Калеидоскоп 18.01.19 | 12:03

Балетан си го истетовира Путин на градите

Контроверзниот руски балетан Сергеј Полунин на градите го истетовира ликот на Владимир Путин. Балетанот во неколку слики на „Инстаграм“ го величи лидерот на Русија. Му...