Ознака: тетоважа
Ракомет 11.05.20 | 14:34

Навивачка на Веспрем ги истетовирала потписот и бројот на Манасков!

Колку многу се сака и почитува ракометот во Унгарија, а особено во малото гратче Веспрем, докажува гестот на една навивачка на овој клуб, за кој настапува и македонскиот...

Сцена 12.01.20 | 21:20

Рита Ора се тетовирала на интимно место, но дувна ветер и …

Популарната пејачка Рита Ора (29), 2020 година ја дочека на јахта и секојдневно ги честеше своите фанови со фотографии во бикини, а така продолжи и во првата половина на...

Калеидоскоп 10.10.19 | 11:15

Земји во кои тетоважите може да ви предизвикаат проблеми

До пред неколку децении, луѓето кои се тетовираа беа мета на предрасуди и стереотипи. Се сметаше дека тетоважи имаат само затвореници или оние кои служеле војска во...

Патувања 03.08.19 | 16:28

Докторка од грчките плажи апелира: Никако не смеете да го правите ова

Неколку стотини лица во Грција добија инфекција на кожата откако се капеле во морска вода непосредно по тетовирањето, пишува страницата „Live from Greece“, на која се прикажани...

Здравје 03.07.19 | 16:29

Докторка од грчките плажи апелира: Никако не правете го ова!

Летото е за да се покажат тетоважите, но не е никако за да се прават, особено пред да зминете на море. За тоа ја имате целта година, па искористете ја паметно за да не станете...

Естрада 04.03.19 | 22:18

Кои се петте имиња што Дивна ги имаше истетовирано на раката?

Познатата новинарка и радио водителка Дивна Карлеуша почина вчера во својот стан во Белград на 61 година. Нејзината смрт ја погоди целата јавност, особено нејзината...

Калеидоскоп 18.01.19 | 12:03

Балетан си го истетовира Путин на градите

Контроверзниот руски балетан Сергеј Полунин на градите го истетовира ликот на Владимир Путин. Балетанот во неколку слики на „Инстаграм“ го величи лидерот на Русија. Му...