Ознака: тест
Свет 30.04.20 | 13:12

Лос Анџелес бесплатно ќе ги тестира своите жители за ковид-19

Властите на Лос Анџелес, Калифорнија, почнуваат со бесплатно тестирање на сите жители на градот за новиот коронавирус, без разлика дали имаат симптоми на зараза или...

Македонија 29.04.20 | 14:37

Заврши самоизолацијата на министерот Филипче, и вториот тест покажа дека е негативен на ковид-19

Министерството за здравство информира дека и вториот резултат од тестирањето на министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче е негативен на корона вирус. Денеска...

Свет 07.04.20 | 09:03

Научници од Њукасл развија домашен тест за „рано предупредување“ на Ковид-19

Научните експерти од Универзитетот во Њукасл создадоа тест кој се прави во домашни услови, а може да открие присуство на зараза од коронавирусот уште пред да се манифестираат...

Македонија 01.04.20 | 23:15

МЗ: Тестовите кои ги користи „Систина“ се различен тип од тестовите на сите останати институции

Во однос на објавите во дел од медиумите за бројот на позитивни случаи од тестираните пациенти во Систина, Министерството за здравство го појаснува следното: Тестовите...

Свет 31.03.20 | 10:40

Нагативен и третиот тест на канцеларката Меркел

Негативен е и третиот тест за инфекција на коронавирус кај германската канцеларка Ангела Меркел, соопштија денеска од нејзиниот кабинет,а пренесоа светските агенции. Канцеларката...

Здравје 25.03.20 | 19:14

Надлежните не покажуваат грижа: Тетовец од понеделникот бара помош, а денес на тестот за коронавирус е позитивен

Граѓаните кои имаат проблем нема кому да се обратат. Надлежните не ги слушаат нивните молби и потреби во ова исклучително тешко време. Од понеделникот молам за лекарска...

Здравје 23.03.20 | 18:15

Поминаа 14 дена, ќе се тестираат вработените од кожната клиника кои контактираа со директорката

Во наредниве денови ќе се направат тестирањата на корона вирус на лицата од Клиника за кожни болести кои биле во контакт со заболената директорка Нина Цаца Билјановска....

Свет 23.03.20 | 17:57

Меркел негативна на Ковид 19

Првичните тестови на германската канцеларка Ангела Меркел покажале дека таа е негативна на вирусот Ковид-19, изјави попладнево портпаролот на германската Влада, Штефан...

Балкан 11.03.20 | 11:08

Долга колона пред ВМА во Белград, илјада луѓе чекаат за тест за коронавирус

Најмалку илјада луѓе утрото се појавиле пред белградската Воено-медицинска академија (ВМА) исплашени дека можеби се заразени од коронавирусот, објавија српските медиуми. Пациентите...

Фудбал 10.03.20 | 22:12

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе денеска бил на тест за корона вирус

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе денеска бил на тест за корона вирусот, откако поради настинка ги пропушти двата тренинзи на францускиот шампион, и иако резултатите...

Здравје 07.03.20 | 19:19

Шоферот на автобусот негативен на коронавирус, патниците пуштени дома

Министерството за здравство информира дека шоферот на автобусот со кој допатуваа двајцата ново-заболени пациенти е негативен на коронавирус. Тој денеска со нова тура...

Балкан 25.02.20 | 16:27

Се тестираат два нови сомнителни случаи на коронавирус во Косово

Во лабораториите на Националниот институт за јавно здравство на Косово денеска се предадени на анализа примероци од двајца пациенти за кои постојат сомневања дека...

Здравје 11.01.20 | 15:23

Направете тест со ладна вода дома и откријте дали имате здраво срце

Ако сакате да проверите колку вашето срце е здраво, во тоа би можело да ви помогне брз трик со ладна вода. Станува збор за тест кој едноставно можете да го направите дома. Во...

Калеидоскоп 16.10.19 | 09:31

Ако ги прави овие нешта, тој е вашата сродна душа

Често луѓето го романтизираат поимот “сродна душа”. Можеби тоа е така бидејќи романтичните филмови и романите постојано нагласуваат дека најголемата љубов на вашиот...

Македонија 30.09.19 | 13:40

Пендаровски: Расчистувањето на последните афери е тест за правната држава

Правна сигурност е предуслов и за банкарскиот сектори и за бизнисот, со неа е поврзан и процесот на иселување на младите, иако се направени позитивни чекори од 2016 година...

Мода и убавина 15.09.19 | 12:36

Една година го миела лицето само со вода: Колку се каам, а предоцна е

Експериментот на американката, која се претставува како Мелиса, траел една година, а таа на „Редит“ споделила што сè ѝ се случило за тоа време. Сè што правев во таа година...

Психологија 30.07.19 | 19:35

Изберете форма и откријте за која професија сте родени

Тестот на д-р Сузан Делингер ќе ви помогне да откриете нешто повеќе за себе и за работата со која (ќе) се занимавате. Методот на облици на кој се темели тестот е идеален...

Здравје 23.03.19 | 22:05

Тест од 60 секунди кој покажува дали сте здрави

Потребно е малку време за да утврдите какво ви е здравјето. Со помош на овие шест кратки тестови можете да ги забележите пораките кои ви ги испраќа телото и за тоа време...