Ознака: тешка сообраќајка
Балкан 02.10.21 | 10:26

Tелата летаа 20 метри, велат белграѓаните сведоци на тешката сообраќајна несреќа во која утрово загинаа две млади лица

Тешка сообраќајна несреќа утринава се случила во белградската населба Коњарник, а во која животот го загубија две млади лица. Српските медиуми неофицијално јавуваат...

Балкан 03.06.21 | 11:52

Берачи на јагоди и возач загинаа во тешка сообраќајна несреќа утрово во Србија

Четири лица загинаа, а четири се тешко повредени во судир на патничко комбе и камион кој утринава околу 6:20 часот се случил во Србија. До несреќата дошло кога најверојатно...

Црна хроника 04.05.21 | 12:03

Тешка сообраќајка кај Битола, на лице место загина млад прилепчанец

Млад прилепчанец го загуби животот во тешка сообраќајка, која се случи вчера околу пладне на магистралниот пат Битола-Прилеп. Како што соопшти МВР, патничко возило „опел...

Црна хроника 23.03.21 | 09:32

Еден загинат, двајца тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево

Едно лице загина, а двајца се тешко повредени во тешката сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево. До несреќата, што...

Црна хроника 18.03.21 | 12:57

Загина тетовец: Му се слошило додека возел, па излетал од патот

Едно лице загина, а сопатник е повреден во тешката несреќа што се случила вчера во 18.45 часот на автопатот Тетово-Скопје. Во СВР Тетово било пријавено дека додека управувал...

Црна хроника 18.12.20 | 13:14

Кумановец загина во тешка сообраќајка, со „југо“ излета од мост

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 15 часот на местото викано Бавчи во с.Проевце, кумановско. Како што соопшти МВР, на мост на реката...