Ознака: тешка кражба
Македонија 23.10.21 | 16:49

Кондовски ги демантира обвинувањата за тешка кражба, јавно објави судски документ

На социјалните мрежи вчера кандидатот за градоначалник од СДСМ, Христо Кондовски беше прозван дека  пред 18 години сторил кривично дело.  Битолчани, денес се прашуват...

Црна хроника 05.08.21 | 13:14

Фатен на дело – ограбувал подрум

На 04.08.2021 полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.А.(33) од Штип, бидејќи околу 10.30 часот бил затекнат при вршење кривично дело „тешка кражба...

Црна хроника 31.07.21 | 19:37

МВР со детали за тешката кражба во Центар

СВР Скопје – Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Центар и Бит Пазар го лиши од слобода Г.Љ. (47) од Скопје и расчисти кривично дело „Тешка...

Свет 31.03.21 | 17:11

Србинки пљачкале луксузни вили во Рим, мажите им помагале, а Македонецот го препродавал пленот

Италијанската полиција соопшти дека уапсила две српски државјанки под сомнение дека со двајца соучесници краделе скапоцености од вили во Рим. Според италијанските...

Црна хроника 09.07.20 | 12:49

Двајца скопјани фатени на дело како крадат облека вредна над 200.000 денари

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против две лица, кои како соизвршители сториле продолжено кривично дело „тешка кражба“. Како што...

Црна хроника 29.06.20 | 15:15

Скопјанец обвинет за тешка кражба на златен накит

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Тешка кражба...

Црна хроника 25.02.20 | 10:28

Пари и мобилни: Малолетници од Арачиново извршиле тешки кражби

Полицијата синоќа во 22.20 часот ги привела Н.Е.(22) и двајца 17-годишни малолетници, сите од скопското село Арачиново, затоа што околу 21.40 часот на ул.„Трајко Китанчев“ извршиле...

Црна хроника 30.12.19 | 13:16

Американец уапсен во Центар за кражба

Вчера во 16.00 часот на подрачјето на Центар – Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Б.Р.Џ.(28) од САД, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично...

Црна хроника 06.04.19 | 15:14

Украл мобилен од дете, па ограбил обложувачница – жртвите го препознале

СВР Скопје до надлежното ОЈО ќе поднесе кривична пријава против лицето Х.И. (30) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека е сторител на две кривични дела –...

Црна хроника 09.02.19 | 18:32

Двајца цариници ми украдоа 3000 евра од багажот

Косовка допатувала од Шведска на Скопскиот аеродром, но за Косово заминала полесна за 3000 евра. Ошеттената жена пристигнала во Скопје вчера, на 8 февруари 2019 година во...

Црна хроника 22.01.19 | 10:22

Кумановец осуден за тешка кражба уапсен на Табановце

Ноќеска околу 01 часот на Граничен премин Табановце, за влез во Р. Македонја се пријавил С.С.(32) од Куманово и при извршената пасошка контрола е констатирано дека истиот...