Ознака: тераси
Економија 25.04.21 | 16:28

Ќе се отвораат терасите на угостителските објекти, рестриктивните мерки ќе продолжат уште една недела?

Комисијата за заразни болести утре на состанок ќе ја анализира епидемиолошката состојба со коронавирусот, по што ќе биде одлучено дали ќе има нови мерки за време на...

Скопје 10.02.21 | 08:52

Плус два метри за тераси пред објектите, добија кафанџиите на кеј

Кафанџиите од Кеј 13 Ноември во центарот на Скопје нема да смеат да поставуваат тераси сред шеталиштето, а за возврат ќе добијат плус два метри во делот пред објектите....

Скопје 16.01.21 | 16:24

Угостителите од скопскиот кеј велат дека улицата што ја планира градот ќе биде небезбедна за гостите

Угостителите кои имаат објекти на скопскиот кеј бараат од град Скопје, поради пандемијата да не ги урива нивните летни бавчи и оценуваат дека улицата која ќе води кон...

Скопје 22.06.19 | 19:49

Скоро сите угостители во скопската чаршија поставиле летни тераси без дозвола

По рушењето на дивите тераси во Општина Центар, извршен е инспекциски надзор и во Скопската чаршија. Во надзорот било утврдено дека речиси сите угостители поставиле...

Скопје 17.06.19 | 12:56

Ганиу за терасите без дозвола во Старата скопска чаршија: Никој нема да биде над законот!

Во рамките на акцијата која Општина Чаир ја покрена за отстранување на терасите поставени без дозвола во Старата Скопска Чаршија, Градоначалникот на Општина Чаир,...

Скопје 12.06.19 | 11:04

Општина Центар и денеска ги урива терасите во Дебар Маало

И денеска продолжува акцијата на Општина Центар  за уривање на дивите тераси на кафулињата. Во тек се активности за отстранување на терасите на улицата Ленинова. Дел...

Скопје 11.06.19 | 15:40

Општина Центар почна да ги урива терасите во Дебар Маало

Општина Центар почна со уривање на терасите во Дебар Маало. Утрово работници со асистенција на полицијата и градежен инспекторат почнаа со отстанување на, како што...