Ознака: теорија на заговор
Скопје 20.11.21 | 19:24

Пред Собрание се протестираше против Филипче, Караџовски и Бил Гејтс

Вечерва пред Собранието се одржа протест поради најавата на министерот за здравство Венко Филипче  дека Комисијата за заразни болести ќе препорача на Владата да ја...

Свет 03.02.21 | 20:12

Републиканците почнаа да ги отстрануваат од Конгресот и за ширење на теории на заговор

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска гласа за отстранување на републиканката Марџори Тејлор Грин од Комисијата за образованиа и буџет поради скандали...

Патувања 02.11.19 | 14:02

Конечно се знае што се крие на дното на Бермудскиот триаголник

Две џиновски подводни пирамиди изработени од дебело стакло се пронајдени во центарот на Бермудскиот триаголник. Океанографот Мејер Ферлаг истакна дека технологијата...

Естрада 23.02.19 | 12:28

Убиецот на Шабан со чудни музички афинитети – дали сообраќајката била случајна?

Алсин Левент, германски Турчин, кој ја предизвика сообраќајката во Германија, во која животот го изгуби Шабан Шаулиќ, е обожавател на раперката Кари, која е дел од проектот...

Калеидоскоп 15.02.19 | 22:44

Моќните фигури на погребот на Тито не дошле за Тито, туку на состанок на масоните

Извесен професор Велимир Абрамовиќ, кој гостувал на „Кирилица“ на српската ТВ Хепи изнел чудна теорија дека војната на екс ју просторите започнала 1984 година, по еден...