Ознака: тело
Балкан 17.02.19 | 10:29

Со години минувале покрај замрзнувачот со телото на Јасмина, а тогаш снемало струја и се почувствувала смрдеа

Хрватската полиција вчера вечерта уапси 45 годишна жена која се сомничи за убиството на Јасмина Доминиќ, чие тело после 19 години  е пронајдено во замрзнувачот во семејната...

Фудбал 08.02.19 | 11:38

Телото извлечено од авионот е на Емилијано Сала

Две недели по падот на авионот пронајдено и идентификувано е телото на фудбалерот Емилијано Сала. Авионот со едно тело во него е пронајден во понеделникот на 67 метри...

Свет 08.02.19 | 09:38

Пронајденото тело во урнатиот авион е на фудбалерот Сала

Изминативе 24 часа беа посебно болни за семејствата на Емилијано Сала и пилотот Ајботсон откако беше потврдено дека пронајденото тело е извлечено од потонатиот авион,...

Фудбал 07.02.19 | 11:20

Извлечено едно тело од авионот со кој исчезна фудбалерот Сала

Од трупот на авионот со кој исчезнаа фудбалерот Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон, било извлечено едно тело. За сега нема потврда потврда дали е тоа телото на фудбалерот...

Фудбал 04.02.19 | 13:24

Први фотографии од паднатиот авион на Сала, пронајдено е и едно тело

Спасувачите кои го пронајдоа паднатиот авион со кој патуваше аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, објавија дека во остатоците било видливо тело. Авионот беше пронајден...

Филм 08.01.19 | 14:40

„Телото на 25-годишната жена е чудесно, ама телото на 50-годишна жена не е ни малку чудесно“

Францускиот писател и режисер Јан Муа беше остро критикуван откако изјави дека не е способен да сака жена која е постара од 50 години. Муа, и самиот педесетодишник, за...

Црна хроника 07.12.18 | 12:05

Непозната жена извлечена од водите на Вардар

Денес околу 10:30 часот, случајни мунувачи извлекле женско лице во водите на реката Вардар, во непосредна близина на мостот кај поранешната кланица кај Горни Полог во...