Ознака: ТВ Телма
Македонија 10.01.20 | 19:18

Лупевска веќе не е одговорен уредник во Телма поради несогласувања со главниот уредник Кировски

Снежана Лупевска-Созен повеќе нема да ја извршува  функцијата одговорен уредник на информативната програма на телевизијата Телма. Како што дознава „Фактор“ на оваа...

Скопје 19.11.19 | 19:46

Му е*аме мајката на Ивор: Шиилегов го поздрави Мицковски преку Телма, овој му возврати срдечно

Новинарот Ивор Мицковски, кој поради критики кон власта ја загуби работата во ТВ Телма, реагира на поздравот што му го упати градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. Градскиот...

Македонија 18.11.19 | 20:36

Кировски ја забрани Левица на „Телма“

Димитар Апасиев, професор на Правниот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и член на раководството на партијата Левица ја обвинува националната телевизија...

Македонија 27.07.19 | 18:10

Битолски бизнисмен ѝ платил на баба 750 илјади евра за идеја за социјални станови која му ја презентирала на Груевски

Првата сомнителна трансакција поврзана со рекетот се случила есента 2017-та година, потврдуваат за Телма од повеќе институции задолжени за откривање на криминал. Трансакцијата...

Македонија 16.07.19 | 21:24

Кировски за СЈО: Обичен гангстерски полусвет кој им плукна в лице на граѓаните

Директорот и уредник на Телма, Атанас Кировски, кој учестввуаше во парената револуција носејќи СЈО маичка, вели дека луѓето кои седумдесетина дена протестирале за поддршка...

Македонија 14.07.19 | 09:19

Дали Телма ќе прдолжи со истиот жар да истражува за Нешковски во име на вистината?

Пратеникот Антонијо Милошоски, кој претходно ја повика телевизијата Канал 5 да ги искористи блиските релации со Владата и во име на вистината да истражува за убиството...

Македонија 30.04.19 | 14:10

И Алфа лаже како Телма

Од изборниот штаб на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски испратија демант на информацијата објавена на веб страницата на телевизија Алфа дека Пендаровски...

Македонија 24.04.19 | 18:34

Силјановска: Жалам што Стево ја откажа дебатата планирана за денес на Телма, можеше да научи нешто за ЕУ

Кандидатката за претседател на државата од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова по откажувањето на дебатата закажана за вечерва на телевизија Телма...

Македонија 04.02.19 | 11:42

Критичките статуси за власта го чинеа Ивор Мицковски отказ од Телма?!

Новинарот Ивор Мицковски повеќе не работи во Телевизија „Телма“. Извори за Република велат дека од Ивор било побарано да намали со политички статуси против власта,...

Вести 19.12.18 | 21:14

Расте рејтингот на Мицкоски, сè поголема предност во однос на Заев

Доколку утре се одржат претседателски избори, 15% повеќе Македонци би го заокружиле бројот пред името на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одошто би се...

Македонија 19.12.18 | 20:47

Дали Телма штотуку го претстави Заев за консензуален претседателски кандидат на коалицијата СДСМ-ДУИ?

„Договоривме консензуален претседател, но засега нема да откриеме за кого се работи“. Вака гласеше пробниот балон пуштен од лидерот на ДУИ кон средината на летото....