Ознака: телеграма со сочувство
Македонија 03.09.22 | 16:46

Советот на Амбасадори изразува сочувство до семејството на Рамадан Назифи

Советот на Амбасадори на Република Македонија изразува сочувство до семејството на Рамадан Назифи. Назифи, беше амбасадор на Македонија во Берлин од...

Фудбал 12.08.22 | 12:13

Претседателот на ФИФА испрати телеграма со сочувство за смртта на Кирил Дојчиновски

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, упати телеграма со сочувство за смртта на еден од најголемите македонски фудбалери во нашата историја, големиот Кирил Дојчиновски. Во...

Македонија 23.11.21 | 22:59

Конгресменката Тени изрази жалење поради трагична автобуска несреќа во Бугарија

 Длабоко жалам за трагичниот настан денеска во кој 45 македонски граѓани, вклучително и 12 деца, загинаа во автобуска несреќа во Бугарија, напиша на Твитер конгресменката...

Македонија 15.12.18 | 23:00

Џафери: Стојаноски замина ненадејно и прерано, Охрид загуби голем заштитник

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски. „Дозволете ми...

Македонија 15.12.18 | 15:09

Заев: Загубивме колега, пријател и голем професионалец посветен на својата визија за Охрид

Премиерот Зоран Заев упати телеграма со сочувство за смртта на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, до неговото семејство, најблиските и пријателите. Во...