Ознака: тел авив
Свет 23.05.21 | 11:13

Илјадници демонстранти во Тел Авив против политиката на Израел: Побараа соживот на Евреите и Арапите

Илјадници демонстранти излегоа на улиците на Тел Авив барајќи соживот на Евреите и Арапите. Ваквите демонстрации во Тел Авив се само еден од протестите во бројни градови...

Свет 13.05.21 | 17:31

Како работи Железната купола, чудото на Израел?

Во нападите врз Израел од појасот Газа, како што објави весникот Хаарец на својата веб-страница, загинаа шест лица, иако ракетите беа насочени и кон густо населени области....

Свет 11.05.21 | 22:13

Авионите се враќаат без да слетаат во Тел Авив, истрелани 130 гранати кон градот

Сите летови на аеродромот Бен Гурион во Тел Авив се прекинати поради ракетен напад од Појасот Газа, соопштија властите. На веб страната flightradar24.com, се забележува како...

Свет 24.03.21 | 15:44

Тел Авив го затвори последното ковид-одделение

Кампањата за вакцинација во Израел веќе се покажа како успешна. Друг доказ дека пандемијата во Израел е при крај е болницата „Ичилов“ во Тел Авив, која го затвори својот...

Естрада 09.05.19 | 12:05

Хепи брдеј диар Роки

Со шампањ и торта македонската евровизиска делегација му го честиташе роденденот Роберт Билбилов. Како еден од авторите на песната „Proud“,композиторот и продуцент...