Ознака: теа трајковска
Музика 13.09.21 | 11:05

Теа и Дупер снимија заедничка песна – „Не ми даваш сон“

Соработката помеѓу младата пејачка Теа Трајковска и момците од групата „Дупер“, Илчо и Борис се покажа како одлична. Нивната заедничка песна „Не ми даваш сон“ која...

Калеидоскоп 07.12.20 | 08:58

Македонската пејачката објави селфи по коронавирусот: Фала богу што сме сите живи

  Младата пејачка Теа Трајковска на својот Инстаграм профил сподели со своите фанови дека била позитивна на коронавирусот и раскажа дека таа и нејзиното семејство...

Вести 07.08.20 | 12:55

Заразен хит кој ќе го слушате повеќепати: Теа Трајковска ја објави „Сенки“

И покрај пандемијата со коронавирусот, дел од македонската естрада твори и во вакви услови. Една од нив е познатата пејачка Теа Трајковска, која последниве неколку месеци...

Музика 16.12.19 | 10:40

Теа Трајковска има нова песна, видеоспотот снимен во Анталија

По подолга пауза пејачката Теа Трајковска на македонската сцена се враќа „Што би било“, новата песна на која заедно со нејзиниот тим работеа неколку месеци. Автор на...