Ознака: тажна вест
Македонија 29.08.19 | 12:04

Почина Бранко Јаневски, претседател на СДПМ

По кратко и тешко боледување почина Претседателот на Социјал Демократската Партија (СДПМ) Бранко Јаневски. Бранко Јаневски до крајот на својот живот ја извршуваше функцијата...

Фудбал 08.04.19 | 22:37

Судијата свиреше крај во 88. минута, причините ќе ве расплачат

Навистина тажни сцени се случуваа овој викенд во Португалија на мечот од јуниорските екипи помеѓу Брага и Бенфика. Имено, главниот судија на мечот свиреше крај во 88....

Култура 01.03.19 | 21:11

Почина виолинистот Ѓоко Николовски

Денес почина Ѓоко Николовски – виолинист и концерт мајстор во Македонската опера и балет. Виолинистот Ѓоко Николовски е роден на 14 август 1927 година во Битола. Ѓоко Николовски...

Останати спортови 22.01.19 | 13:50

Почина најдобриот македонски атлетичар

По долго и тешко боледување, на 59-годишна возраст почина легендарниот македонски атлетичар Исмаил Мачев. Тој повеќе од две години се бореше со канцер на белите дробови,...