Ознака: Тања Савиќ
Естрада 07.10.20 | 13:10

Тања Савиќ: Сопругот оди по казина и ги остава децата кај баба им

Откако беше објавено видео и фотографии како сопругот на Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ се бакнува со некоја непозната девојка се огласи и пејачката. „Не сум зачудена...

Естрада 07.10.20 | 12:34

Додека тој се бакнува со русокоса, неговите деца не смеат да си ја видат мајката: Сопругот на Тања Савиќ се забавува на големо

Пејачката Тања Савиќ веќе со месеци живее во агонија откако сопругот и ги киднапираше двете деца и ги однесе во Австралија. Таа правдата освен правно ја бараа секојдневно...

Естрада 18.09.20 | 21:30

Тие се сaтaна, свекрва ми ми велеше дека сум грда жена и лоша мајка: Тања Савиќ проговори за голготата нив која минува

Тања Савиќ прозбори за тоа низ што поминува, бидејќи нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе децата во Австралија без дозвола. Таа истакна дека 7 дена се немала...

Естрада 01.09.20 | 12:32

Александра Пријовиќ: Нема да поминам како Тања Савиќ, го избрав вистинскиот маж

По информациите дека српската пејачка Тања Савиќ има проблеми со сопругот, кој се заканува дека ќе и ги земе децата, во нејзина одбрана застана нејзината колешка, Александра...

Естрада 01.09.20 | 12:08

Децата ќе ти ги прозиваат поради по*но мајката: Тања Савиќ пред нова драма

Српската пејачка Тања Савиќ овој период поминува низ вистински пекол. Имено откако сопругот и ги зема двата сина и ги однесе во Австралија, сега се заканува дека ќе ја...

Естрада 23.08.20 | 22:57

Тања Савиќ оди за Австралија, ќе се обиде на секој начин да си ги врати децата

Продолжува сагата околу српската пејачка Тања Савиќ, која со месеци живее во агонија откако сопругот Душан Јованчевиќ без нејзино знаење и согласност ги однесе нејзините...

Естрада 23.08.20 | 11:00

Тато, немој да пиеш: Синовите вака му зборуваа на Душан, а тој им давал ветувања

После неколку месеци молчење на таа тема, Тања Савиќ конечно реши да ги открие сите детали врзaни за нејзиниот однос со сопругот Душан и нивните синови Ѓорѓе и Максим,...

Естрада 22.08.20 | 21:33

Тања Савиќ се отвори: Сопругот живееше на мој грб, нема ниту ден работен стаж

Пејачката Тања Савиќ реши да проговори што се преживеала со сопругот Душан кој со двете деца пред неколку месеци замина во Австралија. Таа вели дека грабнувањето на...

Естрада 18.08.20 | 21:40

Сопругот на Тања Савиќ се пофали: Jас сум машина во кревет,таа никогаш не би ме оставила

Сопругот на пејачката Тања Савиќ кој побегна во Австралија заедно со децата вели дека никогаш не ја тепал и оти таа секогаш му се враќа бидејќи добро ја задоволува во...

Естрада 17.08.20 | 19:01

Престанаа да ме прашуваат „Мамо, кога ќе дојдеш“, раскажува очајната Тања Савиќ

Српската пејачка Тања Савиќ поминува низ пекол откако сопругот Душан Јованчевиќ без нејзина согласност пред неколку месеци ѝ ги одведе синовите во Австралија и не...

Естрада 12.08.20 | 11:19

На сопругот на Тања Савиќ му се заканува затворска казна од 30 години поради киднапирање на децата!

Српската пејачка Тања Савиќ, по четири месеци молчење, одлучи да го пријави сопругот Душан Јованчевиќ за киднапирање на синовите Максим и Ѓорѓе, за што тој може да биде...

Естрада 09.08.20 | 19:07

Тања Савиќ пет дена ги нема слушнато децата: Каде ќе им оди душата, ми ги блокираа повиците

Српската пејачка Тања Савиќ со месеци не е заедно со своите деца, кои поради коронакризата татко им ги зеде во Австралија, и тоа без нејзино знаење. Денеска таа на својот...

Естрада 12.12.19 | 20:04

Им дала пари да ја доправат куќата, а тие ги потрошиле: Тања Савиќ не разговара со родителите

Фолк Тања Савиќ не разговара неколку години со своите родители бидејќи ја излажале. Таа им дала 20.000 евра да ја довршат куќата на село а тие наместо да ја направат ги потрошиле....

Сцена 22.04.19 | 14:26

Тања Савиќ купува куќа во Белград – еве колку пари ќе издвои за новиот дом

Тања Савиќ постојано живее на адреса Авастралија – Србија, а сега одлучи поради својата кариера повеќе време да поминува во Белград, па заедно со сопругот планираат...