Ознака: Тања Милевска
Македонија 25.11.20 | 21:08

И Милевска разочарана од Заев: Ни ги понижи бабите и дедовците, а го гласаа

Иако важат за силни поддржувачи за европската перспектива, но преку потезите на Заев и СДСМ, и дописничката на државната новинска агенција МИА Тања Милевска и нејзиниот...

Македонија 11.07.20 | 22:04

ЗНМ и Советот на етика реагираат на заканите по живот на внуката на Борјан Јовановски која се бунеше за користење на зборот „Македонија“

Здружението на новинари (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Советот на етика во медиумите во Македонија (СЕММ) најостро реагираат...

Македонија 11.07.20 | 20:41

Предизвикува меѓународен скандал оти не е „Северна“: Владината дописничка реагира кај Мицотакис дека се користи името „Македонија“

Владината дописничка од Брисел Тања Милевска се обиде да предизвика меѓународен скандал откако на Твитер сподели објава на портпаролот на унгарска влада, Золтан Ковач...

Твитови 17.10.19 | 18:35

И Милевска крена раце од ЕУ

It’s time Macedonian leaders realise that there is no room for Macedonia in the EU, much like Turkey. There should (have always) be(en) a serious plan B to EU, but never was except for cheap populism and authoritarianism. This is an opportunity for MK to stand up on its own feet — Tanja Milevska...

Македонија 15.10.19 | 23:03

Милевска му се пушти на Хан, вујко ѝ на Макрон

Прес-конференцијата во Луксембург, по поразителниот исход на состанокот на министрите на Европската унија на кој Македонија не го доби ветениот датум за отворање на...

Македонија 20.03.19 | 13:48

Тешко им оди убедувањето на медиумските поддржувачи на Заев: Преписка на Твитер за бугарскиот карактер на Македонците во Егејска Македонија

Медиумските поддржувачи на Зоран Заев се обидуваат да ја убедат јавноста дека Преспанскиот договор ја гарантира македонската национална определба и македонскиот...