Ознака: танцување
Свет 12.01.21 | 14:40

Среде пандемија цел Мадрид игра Макарена на снегот

Снежното невреме Филомена предизвика огромни проблеми ширум Шпанија, а особено во главниот град, Мадрид, каде што наносите од снег предизвикаа затворање на аеродормот...

Калеидоскоп 30.12.20 | 22:04

Сите сме во шок: Жените на СДСМ Прилеп и нивните танцувачки способности

Членките на СДСМ Прилеп решиле да ги покажат своите танцувачки способности и тоа пред Нова година. Дали се добри? Проценете сами.

Твитови 02.04.20 | 20:51

Ако еден заразен заразува помалку од еден, тогаш треба да се продолжи танцувањето

Ако еден заразен заразува помалку од еден, тогаш треба да се продолжи танцувањето. Кај нас секако успешно танцуваме – објасни денеска Зоран Заев. Уште ли го дрогирате...

Кариера 14.11.19 | 11:53

Скопје домаќин на најголемиот танц натпревар „Гранд при денс оф 2019“

Од петок до недела, од 15 до 17 ноември Скопје ќе биде домаќин на најголемиот танц натпревар во Скопје, „ИДО Гранд при денс оф 2019“. Пријавени се над 2.700 натпреварувачи од...