Ознака: Тамара Звицер
Балкан 04.07.22 | 14:08

Сопругата на Радоје Звицер сакала фиктивно да продаде стан во соперничкото село на нејзниот сопруг

Сопругата на лидерот на Kавачкиот клан Радоје Звицер се обидела да го пренесе својот недвижен имот на пријателка за да избегне конфискација доколку се спроведе финансиска...

Балкан 10.05.22 | 08:44

Прва дама на мафијата: Полицијата и Шкаљарците ја следеле Тамара за да дојдат до Звицер

Тамара Звицер, сопругата на водачот на Кавачкиот клан била набљудувана од црногорската полиција уште во 2020 година. Го знаеле секое нејзино движење, но мафијашите имале...

Естрада 27.12.21 | 12:19

Тамара Звицер се журка на концерт на Милица Павловиќ додека мажот е во бегство

Тамара Звичер, сопругата на  лидерот на Кавачкиот клан Радоје Звичер, кој со месеци е во бегство, во Котор го прослави својот 37 роденден со настап на пејачката Милица...

Калеидоскоп 22.12.21 | 14:36

Во српските криминалци се заљубуваа најубавите жени

Српските мефијаши ги имале најубавите жени. Тие останаа со нив и во моментите на најголема слава и пари но и кога завршија во затвор. Ова се неколкуте убавици Бојана...

Балкан 08.04.21 | 16:15

Бил Мандиќ, па Ѓукиќ, а сега е Герги: Aтентаторот со македонски пасош често менува идентитети

Атентаторот Стефан Ѓукиќ кој имаше за задача да го ликвидира водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер има богато криминално досије. Тој не припаѓа ни на Шкаљарскиот...

Балкан 07.04.21 | 15:23

Атентат во Украина: Сопругата на водачот на Кавачкиот клан пукаше во Стефан кој има македонски пасош

Медиумите на Балканот и во Македонија пишуваа за обидот за атентат кој се случи во Киев, Украина врз Радоје Звицер во мај 2020 година. Врз водачот на Кавачкиот клан беше...

Балкан 12.02.21 | 11:11

Koja e фаталната Тамара: Обид за убиство на сопругата на водачот на Кавачкиот план

Тамара Звицер, сопруга на Радивој Звицер водачот на Кавачкот план беше цел на убиство на планината Јахорина. Како ликвидатори се споменува соперичкиот Шкаљарски клан. Уапсени...