Ознака: табановце
14.08.22 | 09:06

На „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу еден час, на „Богородица“ 40 минути

На граничните премини „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу еден час за влез и излез од државата. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги...

13.08.22 | 12:40

На Табановце и Пелинце за влез и излез од државата се чека околу два часа

На граничните премини Табановце и Пелинце за влез и излез од државата се чека околу два часа, додека на граничниот премин Богородица за излез од државата се чека околу...

12.08.22 | 12:40

На „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу еден час

На граничниот премин „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу еден час, на граничниот премин „Богородица“ времето на чекање за излез од државата е од...

11.08.22 | 13:00

За влез и излез од Македонија најмногу се чека на „Табановце“

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На Граничниот премин „Табановце“ времето на чекање за влез и излез од државата...

10.08.22 | 18:19

Гужви на границата кон Србија: На „Табановце“ се чека час и половина, на „Пелинце“ еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На ГП „Табановце“ времето на чекање за излез од државата е околу 90 минути....

09.08.22 | 18:29

На „Табановце“ за влез се чека околу еден час, а на „Богородица“ за излез 30 минути

АМСМ соопшти дека на граничниот премин „Табановце“ за влез во државата се чека околу еден час, а на „Богородица“ за излез 30 минути. На останатите гранични премини,...

30.07.22 | 19:43

На Табановце за влез во земјава се чека од 60-90 минути, на „Богородица“ за излез околу 40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 60-90 минути, а на ГП Богородица...

24.07.22 | 09:27

Ако патувате, тргнете си порано: На Табановце за влез се чека од 40 до 60 минути, а на Богородица за излез 30-40 минути

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено, со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На Граничниот премин „Табановце“...

20.07.22 | 13:12

На Табановце за влез во земјава се чека еден час, на Богородица за излез 30-40 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат од АМСМ. На ГП Богородица за излез се чека околу 30 до 40 минути, а на ГП...

17.07.22 | 10:34

Гужва и колони на Богородица за излез и на Табановце за влез во државата

Поради зголемена фреквенција на возила, на Граничниот премин Табановце за влез во земјава се чека околу еден час, а на ГП Богородица за излез од државава времето на чекање...

12.07.22 | 19:17

На Табановце за влез во земјава се чека околу еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце за влез во земјава времето...

03.07.22 | 13:55

На Табановце се чека по цел час, еве каква е состојбата со останатите гранични премини

Времето на чекање за влез во Република Македонија на ГП Табановце е околу еден час. На ГП Богородица за излез околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска...

26.06.22 | 14:48

Во „БМВ“ со холандски таблици имале кокаин, хашиш и марихуана: Уапсени тројца дилери на Табановце

Ноќеска во временскиот период од 00:30 до 03:00 часот на Граничен премин „Табановце“ при влез во државата А.Г. (40), Т.Д. (39), двете од Скопје и А.Б. (36) од Тетово, лишени се од слобода...

19.06.22 | 18:54

На Табановце за влез во Македонија се чека половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Табановце, за влез во државава се чека околу 30 минути, на останатите...

20.02.22 | 13:13

Ќе ни се повтори ли „Беса транс“: На Табановце фатени автобуси без документација

На 19.02.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце и од Одделението за прекуграничен криминал Скопје при Регионалниот...

20.02.22 | 10:14

Четири автобуси, едно комбе и автомобил возеле без лиценца за меѓународен превоз

При контрола на граничниот премин Табановце било утврдено дека без лиценца за меѓународен превоз на патници возеле еден автобус со национални ознаки на Данска, еден...

26.01.22 | 12:32

Двајцата мигранти пронајдени мртви кај Табановце биле прегазени од воз

Двајцата мигранти, чии што тела беа пронајдени вчера покрај железничката пруга кај кумановското село Табановце биле прегазени од воз, соопшти денеска СВР Куманово....

25.01.22 | 23:01

Тела на двајца мигранти се пронајдени покрај пругата кај Табановце

Пронајдени две тела на починати лица мигранти покрај пругата во кумановското село Табановце, соопшти денеска полицијата која се уште врши проверки за утврдување на...

21.01.22 | 15:19

Гостиварец баран за да лежи затвор фатен кога сакал да влезе во земјава на Табановце

Гостиварец, за кого имало распишано потерница за издржување казна затвор е уапсен кога се обидел да влезе во Македонија на граничниот премин Табановце, на македонско-српската...

08.01.22 | 13:38

Сите побрзаа да излезат од држава: Гужви на Табановце, се чека и по еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна,...