Ознака: СВР Тетово
Црна хроника 28.11.21 | 17:34

СВР Тетово санкционираше 39 возачи поради непрописно престигнување

СВР Тетово денеска спроведе акциска контрола за санкционирање  непрописно престигнување, во рамки на која вкупно биле санкционирани 39 прекршоци (25 на територија на...

Црна хроника 24.12.20 | 23:01

СВР Тетово апелира да не се организираат борби со кучиња

Да не се поттикнуваат и организирааат борби со кучиња апелира тетовската полиција потсетувајќи дека тоа се третира и како кривично дело со предвидна затворска казна....

Црна хроника 06.05.20 | 13:50

Тетовски фирми добиле лажни мејлови да одат на распит во полиција

СВР Тетово испрати апел до граѓаните да ги пријавуваат во полицијата несоодветните покани за разговор во полициска станица кои им стигаат по електронски пат и е-адреси,...

Македонија 07.03.20 | 14:01

Чулев: Новите пасоши ќе бидат обезбедени за седум до 10 дена

За една недела се очекуваат да пристигнат пасошите од Германија, согласно комуникацијата на Министерството за внатрешни работи со фирмата Веридос која ги изработува....