Ознака: СВР Куманово
Македонија 01.06.21 | 12:34

СПМ: До кога ќе му дозволувате на началникот на СВР Куманово да биде шериф?!

До кога на началникот на СВР Куманово ќе му дозволувате да биде шериф, прашуваат од Синдикатот на полицијара во Македонија, од каде потенцираат дека доставена е пријава...

Македонија 08.10.20 | 09:47

СПМ: Продолжуваат незаконските распоредувања и вознемирувањето на вработените во СВР Куманово

Продолжуваат незаконските распоредувања и вознемирувањето на вработените во СВР Куманово, предупредуваат од Синдикатот на полицијата во Македонија. Нивното соопштение...

Македонија 06.06.20 | 21:26

Едни полицајци прославуваат и се прегрнуваат, други се апсат на прослави

Едни полицајци да прославуваат, другите зад решетки. Она што ги прави посебни полицајците на фотографијата е соодветниот избор на друштвото. „Братството“ со синот...

Македонија 15.01.20 | 23:08

Чулев ќе го назначи Антон Витков за началник на СВР Куманово

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ќе го назначи Антон Витков за началник на СВР, неофицијално дознава Алсат ТВ. Со ова, од сите осум Сектори за внатрешни работи...