Ознака: Светлана Колариќ
Скопје 07.10.21 | 11:53

Колариќ: Кисела Вода функционира – Во 21 век, на 2 км од центарот на градот, си пливаме

Советничката во Советот на Град Скопје, Светлана Колариќ, реагира што од уличните шахти во Кисела Вода блика вода од која се поплавени улиците. Кисела Вода функционира! Во...

Скопје 23.06.21 | 12:30

Колариќ: Четири години замачкување на очи на скопјани, без ниту еден капитален проект, само лажни ветувања од неработникот Шилегов

Десет и триесет часот, работниците ги нема, а машините стојат. Четири години замачкување на очи на скопјани, без ниту еден капитален проект, само лажни ветувања од страна...

Скопје 14.05.21 | 12:27

Колариќ: Имаме сомнение дека парите за субвенции за инвертер клими се злоупотребени и се давани по партиски клуч, ДКСК да отвори случај

Денеска ќе поднесеме пријава до ДКСК за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за кој постојат основани сомненија дека ненаменски потрошил над 33 милиони денари...

Скопје 09.05.21 | 11:55

Колариќ: Субвенциите за инвертери Шилегов ги давал на „свои“ луѓе кои живеат на улица „Македонија“ и на „Народен фронт““

На повидок е нов скандал, и повторно во центарот на овој скандал е скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Имаме основани сомневања дека многу најавуваните субвенции...

Скопје 30.03.21 | 16:56

Колариќ до Шилегов: Го кршите член 8 од Законот за именување на улици

Светлана Колариќ, советник во Советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница на советот, истакна дека една година градот и граѓаните се соочуваат со корона...

Скопје 29.12.20 | 11:39

Колариќ: Да не се повтори никогаш ист Петре Шилегов

Едноставно ќе речам, да не се повтори никогаш ист Петре Шилегов, вели Светлана Колариќ, советник во советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, по најавата на скопскиот градоначалник...

Скопје 06.12.20 | 13:45

Колариќ: На хероите кои ја основаа татковината и се бореа за неа не им е место на депонија, но таму наскоро ќе завршат Заев и Шилегов

За овие споменици Петре Шилегов кажа дека ќе ги однесе во депонија. Оние кои ја основаа нашата татковина и се бореа за нејзе, како Даме Груев, Петар Поп Арсов, Иван Хаџи...

Скопје 30.07.20 | 19:56

Колариќ до Шилегов: Како може да се објавува јавен повик за парк на местото на Универзална сала

Светлана Колариќ, советник во советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија го праша скопскиот градоначалник Петре...

Скопје 08.06.20 | 10:11

Колариќ: Шилегов во ек на пандемија врши предизборен поткуп, привремени вработувања

Во „Утрински Брифинг“ свое гостување имаше советник во Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Светлана Колариќ која што посочи дека се врши изборен поткуп...

Скопје 21.05.20 | 12:43

Шилегов бега од ТВ дуел со советниците од ВМРО-ДПМНЕ

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во град Скопје го повикува градоначалникот Петре Шилегов на ТВ дуел.Тие сметаат дека првиот човек на Скопје на граѓаните им должи многу...

Македонија 21.01.20 | 21:43

Koлариќ: Наместо за мерки против загадување власта потроши 1,5 милиони евра за лубриканти

Светлана Колариќ, советник на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје истакнува дека проблемот со немањето конкретни мерки не е само кај градоначалникот Шилегов туку проблемот е...

Скопје 19.01.20 | 17:47

Колариќ до Шилегов: Вашиот шофер е вработен како инспектор

Близу две третини до граѓани во најновата анкета на Детектор велат дека не се задоволни од тоа како работат инспекциските служби. Откако градоначалникот Шилегов обвини...

Скопје 17.12.18 | 21:28

Колариќ: Кисела Вода е хендикепирана општина и општина под стечај откако СДСМ одби 9 амандмани на Советот на град Скопје

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во град Скопје Светлана Колариќ денеска поднесе девет амандмани за подобрување на условите во Кисела Вода, но СДСМ ги отфрлила сите амандмани. –...