Ознака: светилки
Македонија 20.06.21 | 09:12

Мерко става светилки во Дрим вредни 110.000 евра

Општина Струга не престанува со изненадувања, а стружани се веќе сити од нив, реагираат од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струга. После безброј ветувања дека...

Калеидоскоп 15.03.21 | 10:16

Македонија по 12. пат се вклучува во акцијата „Часот на планетата Земја“

Милиони луѓе ширум светот виртуелно ќе се обединат во испраќање на заедничка порака за спас на планетата Земја, во сабота на 27 март, кога ќе се одржи глобалната еколошка...

Калеидоскоп 17.12.20 | 20:28

Ако се сомневате во исправноста на светилките, подобро воопшто да не ги користите

Најчести причини за пожари во згради за време на празниците се венци и свеќи оставени без надзор, неисправни светилки за елка и употреба на пиротехника. Божиќните светла...

Живот 27.03.20 | 10:26

„Седи дома и исклучи ги светилките“: „Некст тајм“, ДНК, Антонија Гиговска… ја поддржаа акцијата

Во својата мисија, Часот на планетата Земја секогаш ја потенцирала моќта на луѓето, и затоа здравјето и благосостојбата на нашите поддржувачи секогаш биле на првото...