Ознака: сузана манчиќ
Естрада 12.04.21 | 10:02

На децата им реков да не кажуваат дека сум им мајка: Сузана Манчиќ проговори за секс-снимката

Една од најпознатите водителки во поранешна Југославија, Сузана Манчиќ со жалење се сеќава на тешката ситуација во која се наоѓаше откако во 2005 во јавноста излезе нејзината...

Естрада 21.12.20 | 12:51

Студира Академија за уметности и ја споредуваат со Анџелина Џоли: Помладата ќерка е гордоста на Сузана Манчиќ

Водителката, пејачка и некогаш најпозната екс-ЈУ лото девојка Сузана Манчиќ има две ќерки, Теодора и Наталија. Додека Теодора е често присутна во медиумите, помладата...

Естрада 27.06.20 | 11:49

Сузана Манчиќ: Короната ми зеде двајца драги луѓе

Српската водителка Сузана Манчиќ (62) за српски „Телеграф“ зборуваше за времето поминато во изолација поради коронавирусот, колку тој влијаел врз неа и врз сите нас. Таа...

Естрада 13.11.19 | 21:11

Сузана Манчиќ за загинатиот рапер: Животот е преубав да се загуби на таков глуп начин

Некогашната лото-девојка Сузана Манчиќ за „Телеграф“ зборуваше за своите стравови, а последниот го срушила летово кога скокнала со падобран. Но, месец дена подоцна,...

Естрада 25.10.19 | 12:19

Сузана Манчиќ ќе оди во пензија

Сузана Манчиќ за еден месец ќе наполни 63 години и навести дека ќе оди во пензија. По силата на законот следната година ќе одам во пензија. Е дури тогаш ќе видите кога ќе...

Калеидоскоп 20.08.19 | 22:16

Сузана Манчиќ за сопругот: Тој е еден љубоморен и посесивен Грк

Водителката Сузана Манчиќ минатата година по врска од 18 години се венча со грчкиот банкар Симеон Оцомокос. Иако по венчавката повеќе време поминува со сопругот, таа...