Ознака: суперкуп
Фудбал 16.01.22 | 22:39

Реал Мадрид го освои шпанскиот Суперкуп

Реал Мадрид во Ријад во Саудиска Арабија го победи Атлетик Билбао во финалето на шпанскиот Суперкуп. Средбата заврши со резултат 2:0. Откако во полуфиналето по продолженија...

Ракомет 12.08.21 | 09:49

Еурофарм Пелистер го декласираше Вардар во ракометниот Суперкуп

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар со убедливи 31-22 и за првпат во клупската историја стигна до трофејот во Суперкупот на Македонија. „Вардарци“ на овој меч настапија...

Фудбал 30.07.21 | 21:50

Суперкупот на УЕФА ќе се игра во Белфаст пред максимум 13.000 гледачи

Суперкупот на УЕФА во кој ќе се сретнат победникот во Лигата на шампиони, Челзи, и освојувачот на Лига Европа, Виљареал ќе се игра пред максимален број од 13.000 гледачи,...

Фудбал 25.08.20 | 15:43

УЕФА Суперкупот во Будимпешта ќе се игра пред публика

Извршниот комитет на УЕФА одлучи Суперкупот да се игра на 24 септември 2020 година во Будимпешта пред ограничен број на гледачи – до 30 отсто од капацитетот на стадионот. Тоа...

Фудбал 02.08.19 | 15:29

Жена ќе суди на Суперкупот меѓу Ливерпул и Челзи

За првпат во историјата на финалните натпревари под капата на УЕФА, женски судија ќе води натпревар за титула во евронатпреварувањата. Французинката Стефани Фрапар...

Фудбал 24.04.19 | 10:55

Шпанскиот Суперкуп би можел да се игра во Саудиска Арабија

Шпанската фудбалска федерација преговара со владата на Саудиска Арабија да биде домаќин на Суперкупот, објавија тамошните медиуми. Според „Марка“, во тек се преговори...