Ознака: Сулејман Реџепи
Македонија 18.11.20 | 12:16

Ми кажа за 20 дена ќе ги имаш парите на трансакциска и локацијата на Калето – што му било ветено на Реџепи за да обезбеди гласови за Пендаровски?

Пари на трансакциска кои треба да легнат за 20 дена, локацијата на Калето за џамија… ветувал Заев брда и долини за Стево Пендаровски да седне во претседателската фотелја...

Македонија 18.11.20 | 09:56

Наводите искажани од страна на Реџепи се целосно измислени, велат од претседателскиот кабинет

Oд Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски во целост ја демантираат изјавата на поранешниот поглавар на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи искажана...

Македонија 17.11.20 | 15:19

Пендаровски избран поради верски лидери, а не поради програма и европска перспектива, оваа победа на Стево е пораз за граѓаните

Откако поранешниот поглавар на ИВЗ Сулејман Реџепи откри дека тој ги повикал верниците муслимани да гласаат за Стево Пендаровски на претседателските избори, со реакција...

Твитови 17.11.20 | 15:01

Илија Димовски: Ја прогласувам функцијата Претседател за умрено…

Ја прогласувам функцијата Претседател за умрено… 🤦‍♂️ https://t.co/LWN5F9kY3o — Ilija Dimovski (@ilijadimovski) November 17, 2020 Сведоштво на Сулејман Реџепи: Пендаровски ја злоупотреби ИВЗ...

Македонија 17.11.20 | 13:50

Сведоштво на Сулејман Реџепи: Пендаровски ја злоупотреби ИВЗ за победа на претседателските избори

Пратеници на Зоран Заев и Али Ахмети го молеле доскорешниот поглавар на ИВЗ Сулејман Реџепи да обезбеди гласови за Стево Пендаровски на претседателските избори во...

Македонија 27.05.20 | 13:43

Разрешен поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи

Со 2/3 мнозинство донесена е одлука за разрешување на Реисот Сулејман Реџепи од функцијата. Донесовме одлука за разрешување на госпидин Сулејман Ефенди Реџепи...

Македонија 24.05.20 | 09:33

Реисот Сулејман Реџепи прогласи победа над коронавирусот

Реисот Сулејман Реџепи денеска по молитвата во Мустафа – пашината џамија во Скопје го честиташе празникот Рамазан Бајрам и порача: Успешно се справувавме до сега, а...

Македонија 23.04.20 | 18:14

Џамиите ќе работат, но Реџепи повика Рамазан да се слави дома

Џамиите ќе работат, но поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи во своето обраќање по повод светиот месец Рамазан, им порача на верниците да ги почитуваат...

Македонија 09.04.20 | 10:40

Реисот Сулејман Реџепи: Ако не помогнете на ИВЗ, ќе ги повлечам повиците за заштита од пандемијата

Поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи упати закана до вицепремиерот Бујар Османи и до Владата дека ќе ги повлечат повиците за заштита од...

Црна хроника 22.11.19 | 19:20

Ел Чека: Сулејман Реџепи ми се закани по живот, го пријавив во полиција

Шоќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, за весникот Лајм вели дека од поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, добил закани по живот. Преку неговиот брат, Ел Чека до весникот...

Македонија 08.10.19 | 13:50

Судот потврди Реџепи останува поглавар на ИВЗ

Сулејман Реџепи ќе биде запишан како поглавар на ИВЗ во Регистарот за верски заедници, потврди скопска единица. Ваквата одлука следува откако апелација постапката...

Македонија 04.10.19 | 10:15

Бузаку: Реџепи да се повлече денеска надоцна до 11.30 часот

По ултиматумот кој му го постави Бузаку, поглаварот Сулејман Реџепи одбива да се повлече, од друга страна, претендентот за водечкото место во ИВЗ најавува дека „понудата“...

Македонија 03.10.19 | 13:16

Реџепи за ултиматумот од Бузаку: Не се занимавам со геј!

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, даде скандалозен коментар околу ултиматумот упатен од Скендер Бузаку да ја напушти ИВЗ ако не сака да бидат...

Македонија 01.10.19 | 12:16

Бузаку се закани: Ќе објавам докази за криминал ако реисот Реџепи не ја „ослободи“ ИВЗ

Скендер Бузаку денеска пред седиштето на ИВЗ му постави ултиматум на реисот Сулејман Реџепи за 72 часа да ја напушти ИВЗ во спротивно ќе објави докази за криминал, јави...