Ознака: судски предмети
Македонија 19.09.19 | 15:12

Уште двајца обвинители од СЈО ќе продолжат да ги застапуваат предметите

Поранешните обвинители во СЈО, Стевчо Донев и Елизабета Јосифовска, и натаму ќе ги застапуваат предметите „Триста“ и „Тотал“. Пред Донев и Јосифовска, уште тројца...

Македонија 13.09.19 | 15:17

Јовески: До крајот на денот треба да заврши преземањето на предметите од СЈО

Изутрината е почнат процесот на преземање на предметите од надлежност на СЈО во надлежност на Јавното обвинителство на Република Северна Македонија и очекувам до крајот...

Твитови 13.09.19 | 13:53

Мицковски: Петок 13 е лош ден за предавање на предметите од СЈО во ЈО


Македонија 13.09.19 | 13:05

Дескоска: Носењето на законот за ЈО веќе не е нужно, предметите на СЈО ќе имаат завршница

Министерката за правда Рената Дескоска денеска порача дека без силно, независно обвинителство попусто се говори за правна држава и ги повика пратениците кои треба...

Македонија 11.09.19 | 14:40

Дописот од Јовески за преземање на предметите стигна во СЈО

Во просториите на СЈО утрово пристигнал дописот за превземање на предметите од републичкото јавно обвинителство, потпишан од јавниот обвинител Љубомир Јовески. Од...

Македонија 06.09.19 | 16:25

ЈО ги презема предметите од СЈО

Јавното обвинителство ги презема во надлежност и натамошно постапување предметите од Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат...