Ознака: судска власт
Македонија 23.12.21 | 10:56

Правдата и правото наместо во рацете на судовите седат во скутовите на министрите и партиите на власт

И по два мандати и шест години на власт власта е незадоволна од реформите во судството. Оние реформи кои беа приоритет во двата мандати на власта на Заев, оние реформи...

Македонија 22.12.21 | 22:13

Правдата и правото наместо во рацете на судовите седат во скутовите на министрите и партиите на власт

И по два мандати и шест години на власт власта е незадоволна од реформите во судството. Оние реформи кои беа приоритет во двата мандати на власта на Заев, оние реформи...

Македонија 26.02.21 | 23:10

Судијката Ристова до власта: Не се фалете со пресудата за „Таргет-Тврдина“, тоа е независна судска одлука, а не ваше дело

Судијката во Кривичниот суд, Оља Ристова, ги повика политичарите од власта, да не ја прикажуваат како свој успех објавената пресуда за случајот „Таргет – Тврдина“,...