Ознака: судар
Свет 07.12.22 | 11:40

Два воза се судрија кај Барселона, најмалку 155 повредени

Најмалку 155 лица се повредени изутрината во судар на два воза на станицата Монтцад и Реихац – Манрес на околу 12 километри од центарот на Барселона, соопштија од Итната...

Црна хроника 15.08.22 | 13:14

Возила од Србија и Босна се судриле во Македонија

На 14.08.2022 во 12.10 часот на автопатот „Пријателство“, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална...

Свет 30.01.22 | 13:41

Девет загинати во судар на шест возила во Лас Вегас

Девет лица загинале, а неколку се повредени во голема сообраќајна несреќа во која учествувале шест возила во северниот дел на Лас Вегас. Несреќата се случила кога автомобил...

Црна хроника 04.01.22 | 14:31

Ауди со хрватски и мерцедес и опел со гостиварски таблички се судриле на автопатото Гостивар-Тетово

Три автомобили се судриле на автопатот Гостивар – Тетово, при што жена, која била сопатничка во едно од возилата, е потешко повредена и префрлена во Тетово. Вчера во...

Црна хроника 24.12.21 | 13:11

Тројца повредени при судар на „голф“ и запрежно возило во Велешко

При судар на автомобил и запрежно возило во близина на Велес биле повредени три лица. Возачот на запрежното возило поминал најлошо и со тешки телесни повреди бил префрлен...

Црна хроника 12.11.21 | 11:22

Судар на две аудија и еден голф: Еден тешко повреден во сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу 20.30 часот, на регионалниот пат Неготино – Кавадарци, едно лице се здобило со потешки телесни повреди, додека три други...

Свет 08.10.21 | 09:25

Американска нуклеарна подморница се судрила со непознат објект во Јужното Кинеско Море

Американска нуклеарна подморница се судрила со неидентификуван објект додека патролирала во Јужното Кинеско Море, област каде што Кина има големи претензии. Американската...

Балкан 06.08.21 | 13:16

Шест загинати и 37 повредени при судар на автобус и камион во Турција

Најмалку шест загинати и 37 повредени е црниот биланс во судар на автобус и камион во областа Сома, во турската провинција Маниса. Несреќата се случила кога автобусот,...

Црна хроника 02.04.21 | 11:40

Двајца тешко повредени во сообраќајка кај Зајас

Двајца возачи се повредени по судар на нивните возила во кичевското село Зајас. Синоќа околу 19 часот во кичевското село Зајас, на место викано „Туфковско маало“, се...

Балкан 26.03.21 | 10:42

54-годишен камионџија загина во стравичен судар кај Марибор

Едно возач загинал, а друг е повреден во страотна сообраќајна несреќа што се случила во близина на паркингот Зима на автопатот Е-57, во близина на Марибор, Словенија. Според...

Црна хроника 10.12.20 | 15:53

Судар на Mазда и камион: Возач тешко повреден во сообраќајка во Лисиче

Триесет и седумгодишен скопјанец е тешко повреден во сообраќајка и префрлен на скопските клиники. Вчера околу 21 часот во скопското село Долно Лисиче на крстосница од...

Црна хроника 04.12.20 | 21:46

МВР со детали за тешката сообраќајка кај Струмица

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа која се случи денеска околу 14 часот на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон село Сачево...

Црна хроника 12.11.20 | 09:17

Тракторист тешко повреден во судар со „Рено Лагуна“

Шеесет и осум годишен стружанец е тешко повреден во судар на автомобил и трактор во близина на селото Подмоље. Повредениот човек, итно е префрлен во болницата во Струга На...

Балкан 27.10.20 | 10:04

Грчки воен брод се судри со португалски товарен брод, евакуиран екипажот

Португалски товарен брод се судри со брод на грчката морнарица во близина на Пиреја, соопштија атинските власти, пренесува Екатимерини. На снимка се гледа како брод...

Вести 06.10.20 | 09:30

Тројца повредени во судар на трактор и мерцедес на влезот во Муртино

Три лица се повредени во сообраќајка што се случи синоќа на влезот во селото Муртино на регионалниот пат од ова село кон селото Робово. Настанот го потврди портпаролката...

Црна хроника 04.10.20 | 12:03

Тешка сообраќајка на патот Ресен-Битола, се судрија трактор и автомобил

На 03.10.2020 околу 19,07 часот на магистрален пат Ресен-Битола кај место викано „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген...

Црна хроника 23.09.20 | 09:56

Сообраќајка на мерцедес и такси кај Католичката црква

Утринава на кружниот тек кај Католичката црква во Скопје се случи сообраќајна несреќа во која учествуваа возило Мерцедес со тетовски регистарски таблички и такси...

Црна хроника 30.08.20 | 16:33

Удрил во паркиран камион, по што починал на Клиника

На 27.08.2020 околу 18,40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка атар на с.Младо Нагоричане патничко моторно возило „фолксваген голф“ со кумановски...

Црна хроника 28.08.20 | 10:55

Судар на камион и мотоцикл: Тешко повреден 78-годишен мотоциклист

Седумдесет и осумгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Гевгелија – Богданци. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера помеѓу...

Црна хроника 17.08.20 | 11:46

Двајца мигранти загинале кога возило со мигранти удрило во полициска контрола

На 16.08.2020 во 22.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Штип, кај клучка Радовиш, патничко возило „ауди Q7“, со скопски регистарски ознаки, управувано...