Ознака: Струма
Балкан 24.12.21 | 20:14

Еден месец по автобуската несреќа обновен сообраќајот на автопатот Струма

Еден месец по страшната автобуска несреќа на автопатот Струма во Бугарија, во која загинаа 45 лица, сообраќајот на 32-от километар е повторно целосно воспоставен. Како...

Балкан 30.11.21 | 14:43

Нов инцидент на „Струма“ – џип излета од патот, десетици возила се заглавени

Метеж и несреќа предизвикани од лошото време на автопатот „Струма“. Џип рано утринава удрил кај атарот на селото Бошнек, а десетици автомобили подолго време останале...

Балкан 30.11.21 | 13:16

ВО ЖИВО: Комитова ги објавува резултатите од увидот за несреќата на автопатот „Струма“

Министерката за регионален развој на Бугарија Виолета Комитова  ги презентира резултатите од инспекцијата што беше направена на автопатот „Струма“ по автобуската...

Балкан 24.11.21 | 09:19

Автопатот Струма во правец кон Софија утрово повторно отворен за сообраќај

Автопатот Струма во правец кон Софија е повторно отворен за сообраќај. Полициските патроли го обезбедуваат местото на тешката автобуска несреќа, пишува Новини.бг. Доцна...

Балкан 23.11.21 | 11:23

Снимки од дрон: Се гледаат траги од кочењето на возачот

На бугарската телевизија се објавени снимки од делницата „Струма“ каде се случи страшната сообраќајна несреќа на македонските туристи. На фотографиите се гледаат...

Балкан 23.11.21 | 10:15

Ова е моментот кога автобусот се запалил

На социјалнит мрежи се објавени фотографии неколку секунди по автобуската несреќа. Ги снимиле возачи кои во тој момент минувале по делницата „Струма“. На фотографиите...