Ознака: струга трим и лум
Фудбал 13.12.21 | 06:11

Снегот во Струга го одложи мечот Трим Лум-Ренова

Лидерот Шкупи со победа ја заокружи есенската полусезона во Првата македонската фудбалска лига (ПМФЛ) триумфирајќи попладнево во Велес, во рамки на 18 коло, кое дополнително...

Фудбал 22.08.21 | 18:26

Струга лидер во фудбалското првенство

На распоредот во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа пет од шесте натпревари од 4. коло. Нов лидер на табелата е тимот на Струга, барем до вечер кога...

Фудбал 08.07.21 | 20:00

Струга и Силекс одиграа ремија во своите европските натпревари

Екипите на Силекс и на Струга Трим и Лум одиграа нерешено во своите први натпревари во квалификациите за УЕФА Конференциската лига. Стружани во драматичен финиш на...

Фудбал 08.07.21 | 12:58

Струга ќе дебитира во еропските купови, денеска играат и Силекс и Шкупи

Трите македонски учесници во новата Конференциска лига на УЕФА, Силекс, Шкупи и Струга Трим Лум, денеска го имаат своето деби во ова европско клупско фудбалско натпреварување. Ова...