Ознака: струен удар
Црна хроника 11.07.21 | 17:07

Скопјанец загина додека местел клима уред

Вчера во 14,00 часот во СВР Скопје, од страна на Итната медицинска помош било пријавено во полиција починато лице. На подрачјето на Кисела Вода во стан од зграда сопственост...

Црна хроника 11.05.21 | 18:09

Го удрила струја додека исклучувал семафор – повреден полицаец во Скопје

Полицаец со повреди е пренеен во болница откако го удрило струја додека исклучувал семафор. Како што соопшти МВР, вчера околу 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека...

Црна хроника 12.10.20 | 19:53

18-годишна девојка загина од струен удар

Во полицијата вчера било пријавено дека со Итна медицинска помош била донесена Е.Б.(18) од село Баница, која била почината од струен удар, информираше портпаролката на...

Црна хроника 27.09.20 | 18:48

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско

Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско. Како што информира МВР, вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено...

Црна хроника 05.08.20 | 11:41

Момче почина по струен удар

Вчера околу 17 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во куќата на Ч.Б. од с.Грешница, Б.З.(18) од Кичево се здобил со повреди предизвикани од струен удар. Тој...

Црна хроника 22.07.20 | 11:43

Камионџија загинал од струен удар

Вчера во село Марена, Кавадаречко, Р.С. (35) од Росоман, управувајќи камион-кипер, ги закачил жиците од далноводот, при што настанал електричен удар, а Р.С. починал на местото. Смрт...

Црна хроника 21.07.20 | 12:42

Почина млад маж на лице место – додека возел камион кипер го удрило струен удар

Загина 35-годишник во кавадаречкото село Марена, со камион кипер, додека работел, закачил 110 киловолтен далекувод за струја. Несреќниот случај за МИА го потврдија од МВР. Доктор...

Калеидоскоп 13.04.20 | 09:50

Телевизиски водител доживеа струен удар пред очите на гледачите

За време на емитувањето на емисијата „Каде сме“ на турскиот ТВ канал „Нет“, водителот на емисијата Ерем Шентурк најпрво го удри струја, а потоа и за малку ќе се струполеше...

Црна хроника 14.03.20 | 11:34

Тешко повреден мигрант од струен удар, бил качен на цистерка од товарен воз

Вчера во 15.10 часот на Железничка станица Табановце на цистерна од товарен воз со тешки телесни повреди од струен удар се здобило едно лице – мигрант, кое било качено...

Црна хроника 08.02.20 | 11:17

Маж изгоре по удар од струја на цистерна со нафта во Илинден

Утрово на цистерна со нафта во скопската населба Илинден маж изгоре по удар од струја. Според првичните информации на Досие, било пријавено дека маж гори качен на цистерна...

Економија 23.01.20 | 12:49

За стружаните кои загинаа од струен удар кај Пливалиште, извршителката наплати 310.000 евра

Охридската извршителка Гордана Џутеска на 13 јануари наплатила солидарно 310.000 евра преку 40 трансакции од Државниот пазарен инспекторат за смртта на тројцата угледни...

Црна хроника 21.10.19 | 15:47

Келнер го удри струја на „Партизанска“

Синоќа во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ бил донесен А.А.(22) од Скопје. Тој се повредил од струен удар при...

Црна хроника 02.10.19 | 17:26

Авганистенец претрпел струен удар кај Гевгелија, со тешки повреди завршил во болница

Вчера претпладне било пријавено дека на железничкиот граничен премин Гевгелија, на товарен воз, од струен удар со тешки телесни повреди се здобил малолетен авганистански...

Калеидоскоп 30.09.19 | 12:43

14-годишно девојче почина од нешто што сите го прават пред спиење!

Четиринаесетгодишно девојче починало во Казахстан откако го оставила својот „паметен телефон“, над креветот, приклучен за да се наполни преку ноќ. Се верува дека девојчето...

Црна хроника 09.09.19 | 21:07

Момче преживеало струен удар

Вчера во 22:40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден Е.А.(18) од Струга откако се допрел со раката до...

Црна хроника 21.07.19 | 21:10

Трагедија вчера во Кучково: Скопјанец починал во својот двор

Вчера околу пладне во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12.05 часот во с. Кучково, М.Р. (74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна...

Црна хроника 21.07.19 | 11:19

Во скопско загина маж од струен удар

Вчера во полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12 часот во селото Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа...

Црна хроника 30.05.19 | 12:35

Во Софија почина момчето кое доби изгореници од струен удар

Почина момчето кое здоби тешки изгореници од струен удар на 24 овој месец. Момчето беше хоспитализирано во специјалистичката софиска болница за изгореници „Пирогов“....

Црна хроника 24.05.19 | 16:14

Сакал да краде струја кај железничката станица Трубарево, го погодил струен удар

Машко лице меѓу 20 и 25 години се здобило со тешки телесни повреди од струен удар во близина на железничката станица Трубарево при обид за кражба. -При обид за кражба во...

Црна хроника 14.03.19 | 15:34

Вработен во рудник починал од струен удар

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР. Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска...