Ознака: стрниште
Црна хроника 28.11.21 | 17:06

Запалено стрниште предизвика голем пожар во Кочани

Територијалната противпожарна единица од Кочани доцна попладнево локализираше голем полски пожар во атарот на селото Мојанци, што се закануваше да ги зафати и објектите...

Црна хроника 28.09.21 | 16:11

Инцидент во Асамати: Палел сува трева со сопругата, се задушил од чадот и починал

Вчера околу 18 часот во ОВР Ресен било пријавено дека во с.Асамати, ресенско, во близина на шумска куќа на Јавно претпријатие „Национални шуми“, во атар на с.Претор, настанал...

Црна хроника 17.07.21 | 20:41

Семејство едвај се спасило по запалено стрниште кај Чешиново-Облешево, им изгорел автомобилот, тие завршиле во болница

Семејство кое било во автомобил во дефект на патот Штип-Кочани за влакно се спасило од запалено стрниште од земјоделци од Чешиново-Облешево. Пожарникарите од Кочани...