Ознака: стоматолози
Македонија 01.06.20 | 10:39

Стоматолозите бараат име и презиме на пациентите заразени со вирусот, за да се заштитат

Министерство за здравство и Фондот за здравствено осигурување на сите матични стоматолози да им доставуваат секојдневно листа со лицата позитивни на вирусот и тие...

Здравје 01.06.20 | 10:25

Стоматолозите бараа информации за заболени од Ковид 19 за да се заштитат

Министерство за здравство и Фондот за здравствено осигурување на сите матични стоматолози да им доставуваат секојдневно листа со лицата позитивни на вирусот и тие...

Економија 21.05.20 | 10:01

Стоматолозите бараат повеќе пари и заштитна опрема од државата

Стоматолозите алармираат за зголемените трошоци за заштитна опрема согласно протоколите за работа, со цел превенција од ризиците од вирусната инфекција Ковид 19. Стоматологијата...

Македонија 13.05.20 | 17:15

Од денеска работат сите стоматолошки ординации

Со рестриктивен режим на работење, изготвен од страна на Стоматолошка комора, а по препорака на Комисијата за заразни болести, денес започнаа со работа сите стоматолошки...

Здравје 04.11.19 | 21:30

Стоматолозите се премислија, нема да протестираат

Протестот на стоматолозите, кој беше закажан за среда (06.11.2019) е одложен, пренесе телевизија „Телма“. Тие денеска се сретнаа со министерот за здрвство Венко Филипче,...

Здравје 02.11.19 | 11:33

Приватните стоматолози на 6 ноември излегуваат на протест

Под мотото „Да ја вратиме насмевката на стоматолозите“, Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи и приватни доктори по дентална медицина на 6 ноември...

Здравје 29.10.19 | 14:20

Приватните стоматолози излегуваат на протест

Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи на Македонија најавува протест пред Министерството за здравство на 6 ноември затоа што Владата не ги послушала...

Здравје 20.03.19 | 12:41

Стоматолозите во Прилеп по наредба на директорот ќе прегледуваат и пациенти со проблеми со уво, нос и грло

В.д Директорот на ЈЗУ Општа болница „Борка Талески“ издаде наредба вработените во Одделението за максилофацијална хирургија на работни места стоматолози специјалисти...