Ознака: Столе Стоилов
Ракомет 01.05.22 | 21:12

Му вратија за пивото – „Чкембари“ со колбаси за Стоилов

По победата на Еурофарм Пелистер во Скопје, капитенот на вардарци Столе Стоилов ја почести противничката екипа со гајби пиво. На денешниот празник пред натпреварот,...

Ракомет 18.04.22 | 16:00

РК Вардар: Легендите доаѓаат тивко и влегуваат во историјата

Легендите доаѓаат тивко и влегуваат во историјата. Овие зборови, ракометниот клуб Вардар, му ги посветува на еден од најмаркантните и најуспешни ракометари во историјата,...

Ракомет 18.04.22 | 09:29

Манасков: Фала ви за сè, мангупишта!

Дејан Манасков ги пропушти двата бараж двомечи за пласман на Светското првенство поради тешката повреда на коленото од која се уште се рехабилитира, но повеќе од јасно...

Ракомет 18.04.22 | 08:54

Столе најави крај: Фала на цела македонска јавност, ми беше чест да играм за Македонија

Пивотот Стојанче Стоилов синоќа го одигра последниот натпревар во репрезентативниот дрес. Тој по големата победа над Чешка и обезбедениот пласман на Мундијалот следната...

Ракомет 31.03.22 | 15:55

РФМ: Вардар 1961 парично казнет, суспензија за Стоилов

Актуелниот шампион Вардар 1961 е парично казнет поради слаба организација на саботното прволигашко дерби против Еурофарм Пелистер, а капитенот на „црвено – црните“...

Ракомет 13.01.22 | 21:07

Стоилов: Оваа репрезентација покажа дека може и без Лазаров

Пикерот на македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов, гледа позитивни моменти во нашата селекција и покрај поразот од Словенија на отворањето на Европското...

Ракомет 20.08.21 | 09:29

Синот на Столе Стоилов славеше прв роденден

Капитенот на европскиот ракометен шапион Вардар и еден од најдобрите македонски репрезентативци Стојанче Стоилов минатата година првпат стана татко. Вчера неговиот...

Ракомет 25.08.20 | 14:41

Столе е во домашна изолација и се чувствува добро

Македонскиот ракометен шампион Вардар на претстојниот натпревар од осминафиналето во СЕХА лига против хрватски Нексе, ќе биде без капитенот Стојанче Стоилов кој е...

Ракомет 25.08.20 | 14:19

Алушовски: Ќе ни биде тешко без Стоилов против Нексе!

Македонскиот репрезентативен пикер и иконата на Вардар, Столе Стоилов е заразен од коронавирус, откри тренерот на црвено-црните Стевче Алушовски, четири дена пред дуелот...

Ракомет 22.08.20 | 23:33

Столе Стоилов го покажа „бетменот“

Ракометарот Столе Стоилов кој пред неколку дена стана татко објави фотографија од синот Бојан. Слаткото синче е фотогафирано додека спие облечен целиот во стилот на...

Ракомет 21.08.20 | 21:52

Столе Стоилов го покажа наследникот Бојан

Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница се реализираа во улогата на родители на 19-ти август. Малиот Бојан е првата среќа за младиот брачен...

Ракомет 21.08.20 | 14:49

Први фотографии на Стојанче Стоилов со бебето

Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница станаа родители. На 19 август се роди нивната прва среќа, малиот Бојан. Убавата вест за приновата...

Ракомет 19.08.20 | 21:07

Столе стана татко!

Капитенот на европскиот ракометен шапион Вардар и еден од најдобрите македонски репрезентативци Стојанче Стоилов денеска првпат стана татко. Радосната вест веќе на...

Ракомет 22.07.20 | 22:54

И тој рипна во тавче: Столе удри параф на бракот!

Ракометарот Столе Стоилов се ожени. Во исчекување на нивното првото дете, тој и официјално го започна заедничккиот живот со неговата избраничка, младата уметничка Деница...

Ракомет 17.05.20 | 23:29

Дибиров, Стоилов и Дисингер остануваат во Вардар

И следната сезона Вардар ќе има силен европски тим, а како најава за нов атак на европскиот врв е останувањето на Тимур Дибиров, Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер....

Твитови 12.03.20 | 15:07

Стоилов ја затвора „Рок кафана Рустикана“ до стабилизирање на состојбата со коронавирусот


Ракомет 13.02.20 | 20:10

Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар

Вардар во сабота го пречекува Мотор Запорожје во рамки на 12.коло во Лигата на шампионите, но во моментов речиси никој не размислува за натпреварот. Главна тема е состојбата...

Ракомет 01.02.20 | 11:22

Спремаат свадба: Ова е Деница, девојката која чека дете со Столе Стоилов

Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко, потврди за „Бекстејџ“ близок член од семејството на. Според него, сите се радуваат за приновата. Порталот „Еспресо“ објави...

Семејство 29.01.20 | 12:31

Столе Стоилов ќе стане татко

Еден од нашите најдобри ракометари Стојанче Стоилов наскоро ќе стане татко, објави еспресо.мк. Неговата избраничка се вика Деница, од Скопје е и по професија е уметник. Инаку,...