Ознака: стјуардеса
Калеидоскоп 06.07.22 | 12:50

Стујардеса на 86 години влезе во Гинисова книга на рекорди

Американката Бет Неш од Бостон, го собори рекордот како професионална стјуардеса со најдолг стаж во светот, потврди Гинисовата книга на рекорди. Неш работи како стјуардеса...

Патувања 11.06.21 | 09:52

Ти ќе ми кажеш да носам маска: Патничка нападна и ѝ ги скрши забите на стјуардесата

Полицијата ја уапси Американката Вивиана Квинонез (28) за физички напад врз стјуардеса на летот од Сакраменто за Сан Диего. Според изјавите на очевидците, физичкиот напад...

Калеидоскоп 03.06.21 | 17:36

Секс, интриги и скапи поклони: Стујардеса раскажува како е да се работи во приватен авион за богати тајкуни

Во својата книга „Above and Beyond: Secrets of a Private Flight Attendant“, стјуардеса која работи на приватни авиони споделува приказни за секс, интриги и скандали што се случуваат на височина...

Калеидоскоп 05.01.21 | 17:37

Ја силувале 11 мажи за Нова година: На телото пред смртта и оставиле морничава порака

Телото на стјуардесата Кристина Анџелка Дасера (23) пронајдено е во раните утрински часови за Нова година во хотел во градот Макатиј. Кристина починала откако  ја силувале...