Ознака: стевче алушовски
Ракомет 17.09.20 | 00:04

Навивачите на Вардар бараат оставка од Алушовски, се бара да дојде Вујо мајсторе

Навивачите на Вардар се разочарани од поразот на Вардар против Мешков Брест. Тие сметаат дека главен виновник е тренерот Алушовски кој испушти гол предност на две минути...

Ракомет 16.09.20 | 20:55

Вардар тргна со пораз во ЛШ, Алушовски најголем виновник

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков Брест со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на Шампиони. Македонскиот...

Ракомет 14.09.20 | 14:43

Алушовски: Подготвени одиме во Белорусија

Тренерот на македонскиот и актуелен европски првак Вардар, Стевче Алушовски, очекува поволен резултат на гостувањето кај Мешков Брест во првото коло од новата сезона...

Ракомет 30.08.20 | 09:52

Алушовски: Бевме посреќна екипа од Нексе

Тренерот на Вардар, Стевче Алушовски, по синоќешниот драматичен дуел со Нексе и пласманот на „фајнал фор“ турнирот во СЕХА лигата, изјави дека „црвено-црните“ беа...

Ракомет 22.02.20 | 18:35

Алушевски: „Вардар“ е бренд и повторно ќе игра во ЛШ

Ракометарите на Вардар попладневно беа совладани од Порто, а тренерот Стевче Алушовски вели дека, „ова е тешка ситуација, бидејќи имаме премногу повредени играчи,...

Ракомет 20.02.20 | 17:34

Алушовски пред Порто: Ќе играме без притисок, мотивирани и ќе бараме шанса за бодови

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува бодови за...

Ракомет 13.02.20 | 17:23

Алушевски верува во успех против Мотор и покрај тешката ситуација во која се наоѓа Вардар

Тренерот на актуелниот европски шампион Вардар очекува многу тежок натпревар против Мотор Запорожје, но верува во добар резултат и покрај незавидната ситуација во...

Ракомет 05.02.20 | 22:55

Алушовски по тешкиот пораз: Мораме ова да го заборавиме, да гледаме напред

Новиот тренер на Вардар Стевче Алушовски не е задоволен од играта на неговите ракометари на мечот со Кил.Тој вели дека мора напорно да се работи и да се гледа напред. Не...

Ракомет 31.12.19 | 20:11

Ќе има тешка задача: По десет години Алушовски се враќа во Вардар

Вардар со моќно видео го претстави новиот тренер Стевче Алушоски.Тој е поранеш играч на овој клуб како и на репрезентацијата на Македонија. Тој ќе има тешка задача да...

Ракомет 28.12.19 | 23:24

Алушовски ќе го води европскиот шампион!

Пред шест месеци посака неговиот Еурофарм Работник да биде вицешампион на европскиот првак, а во пролетниот дел од сезоната ќе седне на жешкото „црвено-црно“ столче....

Ракомет 20.02.19 | 13:07

Алушовски стана тренер на Еурофарм Работник

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Стевче Алушовски е назначен за нов тренер на Еурофарм Работник. Во реализација на своите зацртани цели, СЕХА лига...