Ознака: стеван павлески
Македонија 03.09.19 | 16:02

Павлески веќе нема да ја брани Јанева

Стеван Павлески повеќе нема да биде адвокат на Катица Јанева. Павлески, кој дојде на распит со осомничената специјална обвинителка во Обвинителството за организиран...

Македонија 21.08.19 | 23:19

Павлески се откажува од Панделески, ќе ја застапува само Јанева

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е бранител,...

Македонија 21.08.19 | 18:28

Павлески: Јанева е жртва, дадовме докази зошто не треба да биде осомничена

Катица Јанева е жртва на случајот „Рекет“ и таа тоа ќе го докаже, изјави денеска адвокатот Стеван Павлески, при присигнувањето на Кривичен суд, каде треба да почне процесот...

Македонија 21.08.19 | 13:37

И адвокатот на Катица присутен при нејзиното приведување

Адвокатот Стеван Павлески, со кого специјалната обвинителка Катица Јанева вчера беше на распит во ОЈО е пред домот на Јанева во Козле, од каде пед половина час, таа беше...